węgiel kamienny

Lista artykułów

Górnictwo: w Warszawie obradował zespół ministerialny

Energia elektryczna i cieplna w Polsce w przeważającej większości będzie pochodzić z węgla, a jeśli branża górnicza nie otrzyma w najbliższym czasie wsparcia, surowiec ten już za kilka lat trzeba będzie importować – to konkluzja płynąca ze spotkania Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce.Zespół, powołany na początku maja przez

Węgiel pozostanie kluczowym paliwem dla energetyki

Do dziś można zgłaszać uwagi w ramach wstępnych konsultacji społecznych „Polityki energetycznej Polski do 2050 roku". Przygotowany przez zespół ekspertów na zlecenie resortu gospodarki dokument zakłada, że miks energetyczny będzie w dalszym ciągu w większości oparty na węglu.– W polskim bilansie energetycznym wiodącą rolę odgrywa węgiel, silny

Węgiel nadal ważny, ale wzrośnie znaczenie OZE

Do 2050 r. węgiel będzie nadal istotnym źródłem produkcji energii w Polsce. Wzrośnie jednocześnie znaczenie energetyki wiatrowej i fotowoltaiki, jednak transformacja energetyczna nie spowoduje wzrostu cen energii - to wnioski z najnowszego raportu RWE.Opublikowany przez europejski koncern energetyczny RWE raport "Scenariusze rozwoju technologii na polskim rynku energii do 2050

Kraków: radni będą dalej walczyć z węglem

Zarząd woj. małopolskiego wniesie do NSA skargę kasacyjną na piątkowe (22 sierpnia) orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały zakazującej używania paliw stałych, w tym węgla, do ogrzewania mieszkań i domów w Krakowie.Piątkowy wyrok WSA, stwierdzający nieważność uchwały sejmiku woj. małopolskiego

Po co nam ruski węgiel?

Wolny rynek? Kpina. Nie ma rynku bez polityki. A tam, gdzie w rynek wkracza polityka, jedni tracą, inni zyskują...Dyskusja o tym, czy możliwe jest ograniczenie importu węgla z Rosji metodami i narzędziami prawno-administracyjnymi, rozpoczęła się w 2010 r. Zdania co do słuszności, skuteczności i – per saldo – opłacalności wprowadzenia embarga są podzielone. Przypomnijmy z

1407945891 premier zwiazkowcy 02

Górnictwo: na rozmowach o konsolidacji będą przedstawiciele rządu

Prace nad konsolidacją sektora węglowego nabierają tempa. Jak dowiedział się portal górniczy nettg.pl w piątkowych (22 sierpnia) rozmowach na ten temat w Katowicach wezmą udział przedstawiciele rządu. Istnieje szansa, że w poniedziałek o koncepcji rozmawiać będzie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.Konsolidacja objąć ma trzy podmioty: Kompanię Węglową, Katowicki

Energetyka: węgiel nadal ważny...

Nieco ponad tydzień trwały będą jeszcze wstępne konsultacje projektu Polityki energetycznej Polski do 2050 r., przygotowanego w Ministerstwie Gospodarki.W projekcie założono realizację scenariusza określonego jako zrównoważony.Zakłada on stopniowo malejącą dominację węgla jako źródła energii, umiarkowany wzrost znaczenia gazu, zwiększenie udziału OZE do co

Górnictwo: 772 mln zł straty w pierwszym półroczu

W pierwszym półroczu strata finansowa polskiego górnictwa węgla kamiennego wyniosła 772,3 mln zł netto. Na samej sprzedaży węgla w pierwszych sześciu miesiącach spółki węglowe straciły ponad miliard zł.Dane dotyczące funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego w pierwszej połowie roku opublikowało na swych stronach Ministerstwo Gospodarki. W