węgiel kamienny

Lista artykułów

1445928240 dziecmorowice elektrownia 02 cez

Górnictwo: czeski prąd z polskiego węgla

Firmy górnicze walczą o wielki kontrakt u naszych południowych sąsiadów. Nie podoba się to związkowcom z tamtejszych kopalń - informuje Dziennik Gazeta Prawna.Do wzięcia jest umowa na dostawy węgla w 2016 r. do największej opalanej tym surowcem elektrowni w Czechach. Należący do koncernu energetycznego CEZ zakład w Dziećmorowicach zużywa rocznie niebagatelną ilość

Mniej fedrują, więcej sprzedają

Ponad 35 zł dopłacają średnio polskie kopalnie do tony wydobytego węgla – wynika z najnowszych danych katowickiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, podsumowujących osiem miesięcy funkcjonowania branży. Pomimo spadku kosztów produkcji tony węgla (do 299 zł z 312 zł przed rokiem) i wyższej sprzedaży, na sytuację branży rzutuje nadal spadek cen na rynkach

Boom na prąd z węgla

Centrum Czystych Technologii Węglowych, działające przy Międzynarodowej Agencji Energetycznej, opublikowało pod koniec września szczegółowy raport o rozwoju energetyki węglowej w najszybciej rozwijających się gospodarkach świata w południowej i wschodniej Azji.W 10 badanych krajach zaobserwowano boom na technologie HELE, czyli czyste, wysokowydajne i niskoemisyjne sposoby

Górnictwo: produkcja Bogdanki wyższa niż w II kwartale

W III kwartale 2015 r. Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka wyprodukowała 2,04 mln t węgla handlowego. Wynik jest lepszy niż w II kwartale, gdy wydobycie wyniosło 1,9 mln t, ale gorszy niż przed rokiem, gdy jego poziom sięgnął 2,38 mln t.Jak informuje spółka, zrealizowana w III kwartale 2015 r. sprzedaż wyniosła 2,19 mln t, w stosunku do 2,5 mln t w III kwartale 2014 r.

Śląskie: będą środki na wysokosprawne kotły węglowe

Wsparcie projektów dotyczących termomodernizacji budynków przy jednoczesnym zastosowaniu niskoemisyjnych i wysokosprawnych kotłów węglowych przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek (5 października) w Katowicach pomiędzy Województwem Śląskim a WFOŚiGW.Podpisane tego porozumienia to - jak podkreślono w poniedziałek - sposób na rozwiązanie

Górnictwo: Beata Szydło o gospodarce opartej na węglu

- Na Śląsku bije przemysłowe serce Polski. Trzeba powiedzieć jasno, że tu znajduje się przyszłość polskiej gospodarki. Chcemy stworzyć takie warunki, żeby badania i rozwój stały się podstawą polskiego przemysłu – mówiła w poniedziałek (5 października) w Katowicach Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera.Wiceprzewodnicząca PiS stwierdziła też, że na

Górnictwo: KHW pogłębia współpracę z autoryzowanymi sprzedawcami

Od 24 do 26 września Autoryzowani Sprzedawcy Węgla Katowickiego Holdingu Węglowego uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Ciechocinku. Rozmawiano na nich o aktualnej sytuacji rynkowej, brak stabilizacji w krajowym górnictwie oraz trudnych do przewidzenia konsekwencjach nowych regulacji odnoszących się do wykorzystania węgla w sektorze komunalno-bytowym. W warsztatach, które zorganizowano już po raz 19. uczestniczyli także przedstawiciele Holding: wiceprezes ds. handlowych Waldemar Rasała,

Kraków: uchwała zakazująca stosowania paliw stałych jest nieważna

Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał w piątek (25 września) wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały małopolskiego sejmiku wojewódzkiego zakazującej używania paliw stałych do ogrzewania mieszkań i domów w Krakowie.Skargi kasacyjne od wyroku WSA w Krakowie złożyły: Stowarzyszenie Krakowski Alarm