węgiel kamienny

Lista artykułów

Górnictwo: Bogdanka do 2019 r. będzie dostarczać węgiel do Puław

Lubelski Węgiel Bogdanka i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy podpisały w środę (25 listopada) aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla - poinformowały spółki portal górniczy nettg.pl. Przedłuża on obowiązywanie umowy o dwa lata, czyli do 2019 r.W wyniku zawarcia aneksu, wartość kontraktu wynosi obecnie łącznie 859 mln zł netto. Pozostałe warunki umowy nie

Górnictwo: czy Indie zastąpią Chiny?

Ratując się przed deficytem węgla, indyjska państwowa kompania górnicza Coal India Limited (CIL) kupi wkrótce kopalnie w Afryce, a rząd ma zamiar otworzyć państwową dotychczas branżę także dla prywatnych inwestorów.W ciągu 10 lat Indie wyprzedzą Chiny w roli najludniejszego państwa globu i coraz częściej mówi się, że to Hindusi zastąpią

Polska nie chciałaby szybko odchodzić od węgla

Polska nie chciałaby zmieniać szybko i zbyt gwałtownie uzależnienia od jednego źródła energii - węgla - poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas konferencji "Czy warto być green", organizowanej przez Francusko- Polską Izbę Gospodarczą.- Politykę energetyczną i sytuację energetyczną Polski i Francji bardzo dużo łączy. Po pierwsze,

Konieczna jest budowa nowych bloków na węgiel

Konieczna jest budowa nowych bloków energetycznych opalanych węglem - poinformował w Sejmie w środę (18 listopada) poseł PiS Piotr Naimski. Jak mówił poseł PiS, decyzje inwestycyjne w tej sprawie będą podejmowane w najbliższym roku.- Będziemy budowali nowe bloki energetyczne w oparciu o węgiel i zastępować te bloki, które są wyeksploatowane i w ciągu

Górnictwo: JSW przedstawiła plany na przyszły rok

- JSW widzi potencjał do dalszej redukcji kosztów, w tym kosztów wydobycia - poinformowali przedstawiciele spółki na piątkowej konferencji. W przyszłym roku spółka chce wyprodukować ok. 16,5 mln ton węgla i 4,1 mln ton koksu.- JSW zakłada, że w 2016 roku jej CAPEX będzie porównywalny rok do roku - poinformował wiceprezes Michał Kończak.- JSW

Połowa rynku dla energetyki

Czy to prawda, że zasoby węgla kamiennego drastycznie się kurczą?Nie postawiłbym takiej tezy. Zasoby bilansowe w 29 polskich kopalniach wynoszą ponad 20 mld t. Zasoby przemysłowe (czyli przewidziane do wydobycia) przekraczają 6 mld t, natomiast zasoby operatywne w złożach zakładów czynnych 3,39 mld t. Ok. połowę zasobów stanowi węgiel energetyczny. Przy wydobyciu

Węgiel: spada import z Rosji, rośnie z USA

Kurczący się import czarnego paliwa do Polski to szansa dla rodzimych spółek wydobywczych - informuje Rzeczpospolita.Według danych Eurostatu, od stycznia do końca sierpnia import węgla do Polski spadł do poziomu 4,64 mln ton, a więc o 30 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2014 r. To przede wszystkim skutek słabnącego strumienia surowca przywożonego zza naszej

Górnictwo: Solidarność apeluje - wicepremierze nie podpisuj tych rozporządzeń

Górnicza Solidarność zwróciła się do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z apelem o niepodpisywanie projektów rozporządzeń dotyczących jakości paliw stałych - poinformował portal górniczy nettg.pl rzecznik prasowy śląsko-dąbrowskiej "S" Grzegorz Podżorny. W ocenie związkowców nowe przepisy są źle skonstruowane, a ich wdrożenie doprowadzi do eliminacji polskiego węgla jako opału wykorzystywanego w przydomowych piecach. Z pełną treścią apelu mozna zapoznać się poniże