węgiel kamienny

Lista artykułów

Handel: dwustu pewniaków w sieci

Waldemar Rasała, dyrektor Zespołu Odbiorców Strategicznych w Katowickim Holdingu Węglowym, regularnie, przynajmniej raz w miesiącu spotyka się z zarządem Stowarzyszenia Autoryzowanych Sprzedawców Węgla tej firmy. Otwarcie przyznaje, że przed kilku laty to on zwykle narzekał w trakcie tych spotkań, że partnerzy odbierają go za mało. Natomiast teraz musi słuchać

Wydobycie: w JSW więcej węgla niż planowano

Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w I kwartale 2012 roku wyprodukowały o około 240 tys. ton węgla więcej niż planowano – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z wstępnych szacunków Spółki.Więcej niż zakładał plan techniczny na ten okres wykonano również wyrobisk korytarzowych. Plan robót przekroczono o 1 694 mb, co świadczy

Bogdanka: ponad 700 tys. ton węgla w marcu

Bogdanka: ponad 700 tys. ton węgla w marcuW marcu 2012 roku produkcja węgla handlowego w LW BOGDANKA S.A. wyniosła w 736,8 tys. ton.W marcu br. produkcja węgla kamiennego w Lubelski Węglu Bogdance wyniosła 736,8 tys ton – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych spółkę.

Polska potrzebuje atomu, by móc korzystać z węgla

- Polska potrzebuje energetyki jądrowej, bo w przyszłości tylko atom może zbilansować emisje związane z produkcją energii z węgla - uważa b. minister środowiska Andrzej Kraszewski. Jego zdaniem UE narzuci w końcu członkom głęboką redukcję emisji CO2.- Jaka będzie dalsza polityka UE i ile jeszcze uda nam się być liderem oporu przeciwko dalekiej i głębokiej redukcji emisji? -

Polscy górnicy w Chinach i w Mongolii

Komunikat Górniczej Izby Przemysłowo - Handlowej informuje, że zorganizowała ona w dniach 21 – 31 marca 2012 r. misję gospodarczą do Chin i Mongolii. W jej skład wchodzą przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, Kompanii Węglowej SA, Katowickiego Holdingu Węglowego SA, Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów SA,

Debata: górnictwo powinno rozwijać się w synergii z energetyką

Podczas, gdy Unii Europejska nadal lansuje politykę dekarbonizacji świat wciąż szerzej otwiera się na węgiel. Do takich potęg jak Rosja i Chiny niebawem dołącza inni.Doskonałym rynkiem zaopatrzenia w węgiel może okazać się Mongolia, gdzie Chińczycy już inwestują. Czy zaleje nas masa taniego węgla ze wschodu? Jak zachować się wobec rosnących aspiracji klimatycznych Brukseli?

1331219636 linda fortune

Transport: kolos z węglem zacumował w Gdyni - VIDEO

Portal górniczy nettg.pl zapowiadał jego przybycie, aż wreszcie stało się ono faktem. Do gdyńskiego portu w czwartek (22 marca) zawinął masowiec Linda Fortune. Pływający pod banderą Panamy statek przewozi węgiel. Po drodze z Australii zatrzymał się w Rotterdamie, gdzie rozładowano część, bo w pełni załadowany nie byłby w stanie przepłynąć przez Cieśniny Duńskie. Do

Bruksela: węgiel jest największym wyzwaniem Europy

- W najbliższej dekadzie węgiel będzie podstawowym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej w Europie. Dlatego tak istotne będzie dla nas podnoszenie sprawności pieców i systemów wytwarzania energii pochodzącej z węgla - powiedział eurodeputowany Bogdan Marcinkiewicz - nowy przewodniczący "European Round Table on Coal" podczas środowego (21 marca)