trybuna górnicza

Lista artykułów

Górnicza pełna świątecznych życzeń

Jak już informowaliśmy w netTG.pl, w tym tygodniu Trybuna Górnicza ukazała się wcześniej niż zwykle. Podwójny, świąteczny numer trafił do czytelników już dziś (23 grudnia). To wydanie naszego tygodnika oprócz tekstów, pełne jest też życzeń świątecznych, które nadesłali m.in. Zarząd Województwa Śląskiego wraz z marszałkiem Jakubem Chełstowskim, Centralna Stacja

Wyjątkowa Górnicza na święta

W tym tygodniu nieco wcześniej, bo już w środę do rąk Czytelników trafi najnowsze wydanie Górniczej. Wydanie wyjątkowe – bo podwójne. Świąteczny numer 51-52 będzie ostatnim wydanym w tym roku. Następny dopiero 7 stycznia. Jednym z głównych tematów nowego numeru naszego tygodnika jest sprawa PG Silesia. Największa z trzech prywatnych polskich kopalń węgla kamiennego ma już

W Górniczej o oczekiwaniach na umowę społeczną

Mimo wcześniejszych ustaleń umowa społeczna dotycząca transformacji górnictwa nie została uzgodniona i podpisana 15 grudnia. Jak wynika z uzgodnień związkowców i strony rządowej, wszystko ma się przesunąć o dwa miesiące. Dlaczego? Piszemy o tym w najbliższej Trybunie Górniczej, która ukaże się w czwartek, 17 grudnia. W najbliższym wydaniu przyglądamy się też tematowi

Górnicza na Barbórkę

W najbliższy czwartek, 3 grudnia, do rąk Naszych Czytelników oddamy najnowszy numer „Górniczej”. Gazeta, którą przygotowujemy w okolicach Barbórki, jest dla Nas zawsze wyjątkowa. W tym roku tym bardziej, bo św. Barbara jest na kwarantannie, o czym pisze w tekście otwierającym najbliższy numer red. Anna Zych. Najbliższe tygodnie mają przynieść decyzje, które zmienią oblicze

1575553012 sobon artur mfipr

Trzy kwartały i ponad trzy miliardy złotych strat

- Zapotrzebowanie krajowej energetyki na węgiel kamienny w 2021 r. będzie niższe o 7 mln t od planowanego – powiedział Artur Soboń w rozmowie z Górniczą. Cały wywiad z sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego przeczytacie w najnowszym, barbórkowym wydaniu Górniczej, które

W Górniczej o różnych obliczach przemysłu wydobywczego

Jak się okazuje gospodarka i konsumpcja nie istnieją bez wydobycia surowców. Na dodatek z każdym rokiem zużywamy ich coraz więcej. Więcej na ten temat w najbliższej Górniczej, która ukaże się w czwartek, 26 listopada. Różnym obliczom polskiego górnictwa poświęcamy znaczną część najnowszego numeru Górniczej. Choć w Polsce pierwszym skojarzeniem słowa górnictwo jest

W Górniczej o planach i ważnych inwestycjach

Nowa inwestycja w Elektrowni Jaworzno III zaopatrywać będzie około 2,5 mln odbiorców z południa Polski. Uruchomiony 13 listopada br. nowy blok to najnowocześniejsza jednostka tego typu w polskim systemie energetycznym oraz ważny element krajowego rynku mocy. Więcej o tej inwestycji w najbliższym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się w czwartek, 19 listopada. Za sprawą

W Górniczej o innowacjach i pracy w cieniu pandemii

W przyszłym tygodniu zakończy się projekt badawczy związany z drążeniem chodnika przez kombajn Bolter-Miner. Teraz maszyna ma rozpocząć już normalną pracę, czyli drążenie wyrobiska, które pozwoli wydłużyć ściany w nowej partii złoża kopalni Budryk. Więcej na ten temat w najbliższej Trybunie Górniczej, która ukaże się w czwartek, 12 listopada. Z pierwszych stron gazet nie