Resort finansów pracuje nad przejazdem bez szlabanów
W IV kwartale 2021 roku wprowadzony zostanie nowy sposób poboru opłat za przejazd autostradami - poinformowało w poniedziałek, 31 sierpnia, Ministerstwo Finansów. Resort podał, że bez szlabanów będzie można przejechać odcinki Konin - Stryków (autostrada A2) i Bielany Wrocławskie - Sośnica (autostrada A4). Obecnie opłata za przejazd na tych odcinkach jest pobierana w sposób