tauron

Lista artykułów

Tauron: dywersyfikacja produkcji, czyli wiatraki są OK

Tauron stawia na wiatraki – do 2020 r. zamierza uruchomić elektrownie o łącznej mocy nawet 800 MW. A w ciągu najbliższych miesięcy ma się rozstrzygnąć, jakie wsparcie otrzymają tego typu źródła.

Fuzje: jest zgoda KE na spółkę KGHM i Tauronu

Komisja Europejska zatwierdziła zawiązanie spółki joint venture w polskim sektorze energii elektrycznej przez wytwórcę energii elektrycznej Tauron oraz producenta miedzi KGHM Polska Miedź - poinformowała KE w poniedziałek 23 lipca w komunikacie.

PKW: w 2013 r. 100 proc. akcji PKW dla Tauronu...

Tauron chciałby też - prawdopodobnie w przyszłym roku - przejąć należący do Kompanii Węglowej ok. 50-proc. pakiet udziałów w Południowym Koncernie Węglowym.

Atom: Tauron zainteresowany projektem jądrowym

Tauron docelowo jest zainteresowany uczestnictwem w prowadzonym przez PGE projekcie atomowym. Chodzi o to, by w przyszłości (ok. 2025 r.) móc dysponować częścią mocy elektrowni budowanej przez PGE.

Łupki: na początek polskie firmy zainwestują niewiele

Grupa energetyczna Tauron szacuje, że jej zaangażowanie we wspólny z innymi firmami projekt poszukiwania i ewentualnej eksploatacji gazu łupkowego sięgnie w przyszłości kilkuset milionów złotych - ocenił (w czwartek 19 lipca) prezes grupy Dariusz Lubera.

1329206718 edu letecky 01

PGE: atomowy sojusz z Tauronem i KGHM?

Polskiej Grupie Energetycznej w realizacji programu jądrowego pomogą inne wielkie koncerny kontrolowane przez Skarb Państwa. Budowie sojuszu kibicuje minister skarbu Mikołaj Budzanowski - stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.Jak wylicza gazeta, zainteresowany udziałem w projekcie jest Tauron, drugi pod względem wielkości gracz na rynku energii, a trio uzupełni KGHM.- Prowadzimy rozmowy w tej

Tauron: 900 mln na sieci przesyłowe

Tauron Polska Energia w środę (4 lipca) podpisał umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na łączną kwotę finansowania w wysokości 900 mln zł - poinformowało portal górniczy biuro prasowe spółki.EBI będzie współfinansować realizację pięcioletniego programu inwestycyjnego, mającego na celu modernizację oraz rozbudowę sieci

Łupkowy: giganci stworzą spółkę

Prawdopodobnie jeszcze na początku tego tygodnia powstanie spółka komandytowa, złożona z PGNiG i partnerów, która zajmie się poszukiwaniem i wydobyciem gazu z łupków - informuje Puls Biznesu.W roli potencjalnych partnerów PGNiG mają wystąpić cztery bardzo silne kapitałowo spółki: miedziowy KGHM oraz trzy spółki energetyczne: PGE, Tauron