tauron

Lista artykułów

1479134593 grzegorczyk filip ministerstwo skarbu

Wzrost sprzedaży energii to duże osiągniecie

W portalu górniczym nettg.pl prezentowaliśmy wyniki, jakie w I kwartale 2017 r. wypracowała Grupa Tauron. W tym okresie jej zysk netto wyniósł  641 mln zł, przychodu 4,6 mld zł, a EBITDA blisko 1,2 mld zł. Wyniki komentuje prezes Grupy Tauron Filip Grzegorczyk. – Skuteczne dostosowanie strategii do sprzyjających trendów rynkowych w obszarze zużycia energii elektrycznej i ciepła

1 stycznia 2016 r. kopalnia Brzeszcze przeszła na własność spółki Tauron Nowe Brzeszcze Grupa Tauron

Tauron: więcej energii i więcej węgla w pierwszym kwartale

Grupa Tauron podsumowała I kwartał 2017 r. W tym czasie przychody wyniosły blisko 4,6 mld zł. Wzrost przychodów w porównaniu do I kwartału 2016 r. odnotowano w segmentach wydobycie, dystrybucja i sprzedaż. EBITDA także wzrosła i osiągnęła 1 185 mln zł. Pierwszy kwartał Tauron zamknął z zyskiem netto na poziomie 641 mln zł. – Wyniki Grupy Tauron osiągnięte w pierwszym

Energetyka: Tauron wstępnie raportuje za pierwszy kwartał

Tauron szacuje, że jego skonsolidowana EBITDA za I kw. 2017 r. wyniosła 1,185 mld zł wobec 908 mln zł konsensusu - podała grupa w komuniakcie. Przychody Tauronu wyniosły 4,590 mld zł, EBIT wyniósł 774 mln zł, a zysk netto 641 mln zł. EBITDA segmentu Wydobycie wyniosła -29 mln zł, segmentu Wytwarzanie 191 mln zł, segmentu Dystrybucja 607 mln zł, a segmentu Sprzedaż 380 mln zł.

1 stycznia 2016 r. kopalnia Brzeszcze przeszła na własność spółki Tauron Nowe Brzeszcze Grupa Tauron

Tauron: podwoją zużycie mułów węglowych, myślą o ich zgazowaniu

Grupa Tauron podwoi w tym roku ilość zużywanych w swoich elektrowniach mułów węglowych, a w ciągu kolejnych dwóch lat chce zwiększyć ich wykorzystanie do ponad 600 tys. ton rocznie. Spółka analizuje też możliwości przyszłego zgazowania tego typu odpadów węglowych. Plany w tym zakresie grupa przedstawiła podczas środowego (26 kwietnia) wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji

Wiceprezes Tauronu o warunkach zgazowania węgla

Warunkiem rentowności zgazowania węgla do celów energetycznych jest cena CO2 albo inna formuła wsparcia - ocenił w środę (26 kwietnia) wiceprezes grupy Tauron Jarosław Broda, pytany o perspektywę wykorzystania gazu z procesu zgazowania węgla nie tylko na potrzeby chemii, ale i energetyki. W ubiegłym tygodniu Tauron i Grupa Azoty podpisały list intencyjny, zmierzający do budowy w

Energetyka: Tauron deklaruje utrzymanie elektrowni Łaziska

Grupa Tauron chce utrzymać wytwarzanie energii w wysłużonej elektrowni Łaziska i nie planuje jej zamknięcia - zadeklarował w środę (26 kwietnia) prezes grupy Filip Grzegorczyk. Podkreślił przy tym, że spółka liczy na nowe ramy finansowo-regulacyjne, dające elektrowni perspektywę rentownego działania. W środę w łaziskiej elektrowni obradowała sejmowa Komisja ds. Energii i

Energetyka: członkowie komisji sejmowej w elektrowni Łaziska

Rozwojowi czystych technologii węglowych w Grupie Tauron był poświęcony środowy (26 kwietnia) briefing prasowy z udziałem parlamentarzystów sejmowej stałej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa oraz prezesa Taurona, zorganizowany w należącej do spółki Elektrowni Łaziska. Niebawem w zakładzie powstanie instalacja pilotażowa: układ metanizacji CO2 dla magazynowania energii

Energetyka: drugi dzień wizyty parlamentarzystów

Posłowie z sejmowej stałej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa odwiedzą w środę (26 kwietnia) należącą do Taurona Elektrownię Łaziska. To drugi dzień wizyty na Śląsku. Głównym tematem, który przyciągnął członków komisji do Łazisk są czyste technologie węglowe rozwijane przez grupę Tauron. Dzień wcześniej posłowie gościli w Zakładach Azotowych Kędzierzyn SA w