OZE: amerykańska Investenergy grozi rządowi pozwem o 700 mln dol.
Zarzuty Invenergy są bezpodstawne, a polski rząd nie jest stroną - twierdzi Ministerstwo Energii. Spółka Invenergy - amerykańska firma branży OZE, oczekuje od polskiego rządu ugody w sporze wokół inwestycji w farmy wiatrowe, grożąc w arbitrażu pozwem o 700 mln dolarów. Polski rząd nie jest stroną umów. Spór dotyczy relacji handlowych między spółkami prawa handlowego.