tauron

Lista artykułów

Sztuczna inteligencja wkracza do energetyki

Tauron na coraz większą skalę wykorzystuje sztuczną inteligencję w realizacji projektów rozwojowych. Szczególnie jest to widoczne w obszarze dystrybucji, gdzie takie rozwiązania funkcjonują już o sferach obsługi klienta, rozpoznawania usterek linii energetycznych czy też diagnostyki urządzeń - poinformowało w środę, 29 maja, biuro prasowe polskiej spółki energetycznej. - Jako

W Tauronie konieczne jest zwiększenie wydobycia

Ewentualna sprzedaż Zakładu Górniczego Janina nie oznacza, że automatycznie segment wydobywczy Tauronu stanie się rentowny - ocenia wiceprezes Tauronu Marek Wadowski. Konieczne do tego jest zwiększenie wydobycia przez pozostałe kopalnie z grupy: Sobieski i Brzeszcze. - Ewentualna sprzedaż ZG Janina nie oznacza, że segment wydobywczy stanie się automatycznie rentowny. Wyniki się

Tauron ogłasza zwrot ku zielonej energii

Zwiększenie do ponad 65 proc. udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym Taurona to cel ujęty w najnowszym dokumencie spółki - aktualizacji Strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025. O uzupełnieniu strategii Tauron poinformował publicznie w poniedziałek wieczorem, 27 maja. - Wprowadzenie nowych opcji do strategii Grupy będzie podstawą bezpiecznej i zrównoważonej

Zysk Taurona mniejszy niż rok wcześniej

- Zysk Grupy Tauron w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 525 mln zł wobec prawie 637 mln zł zysku przed rokiem - podała w poniedziałek, 27 maja, spółka w komunikacie prasowym. Dodano, że przychody grupy Tauron wzrosły do 5,3 mld zł, tj. o 15 proc. rok do roku. "Wzrost przychodów ze sprzedaży był przede wszystkim konsekwencją uzyskiwania wyższych cen sprzedaży energii

1557411034 zgjanina wieza szyb tauron w

Janina z poziomu 800

Budowa nowego poziomu 800 m w Zakładzie Górniczym Janina w Grupie Tauron jest już zaawansowana w 67 proc. Inwestycja udostępni nowe zasoby wysokiej jakości węgla. Pierwsza ściana ma ruszyć jeszcze w tym roku. Realizacja inwestycji pozwoli m.in. na zwiększenie koncentracji wydobycia, prowadzenie eksploatacji w korzystniejszych warunkach górniczo-geologicznych, a także częściową

Zawarto porozumienie ramowe. Górnicy dostaną premie

Dwie premie, jedna w wyskości średnio 1000 zł brutto na etat wypłacona do końca maja oraz druga wynosząca średnio 700 zł brutto w sierpniu (w tym wypadku wypłata będzie uzależniona od wysokości wskaźnika finansowania) - to efekt porozumienia ramowego zawartego pod koniec kwietnia przez Radę Społeczną działającą w Grupie Tauron Polska Energia z zarządem firmy. Zgodnie z

Węglokoks zainteresowany zakupem kopalń

Katowicki Węglokoks, do którego należy wydobywająca ok. 2,5 mln ton węgla rocznie kopalnia Bobrek-Piekary, jest zainteresowany pozyskaniem kolejnych aktywów wydobywczych - potwierdził w środę, 22 maja, wiceprezes Węglokoksu Tomasz Heryszek. - Jeżeli pojawi się okazja na rynku i będzie to biznesowo uzasadnione, jesteśmy zainteresowani rozwojem aktywów wydobywczych - powiedział

1558511144 tauron elektrownia lagisza tauron

Nowatorska technologia w Elektrowni Łagisza

Ponad 100 milionów złotych zaoszczędzi Grupa Tauron przy dostosowaniu bloku 460 MW w Łagiszy do zaostrzonych norm emisji, tzw. konkluzji BAT (Best Available Techniques). Będzie to możliwe dzięki zrealizowaniu projektu badawczo-rozwojowego dotyczącego testowania nowych sorbentów w procesie wytwarzania energii elektrycznej - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spółki.  W