Świnoujście: w terminalu LNG załadowano pierwszy ISO-kontener
Pierwszy kriogeniczny kontener zbiornikowy (ISO-kontener) napełniono skroplonym gazem ziemnym w terminalu LNG w Świnoujściu - poinformował operator terminala, spółka Polskie LNG. Dotychczas w gazoporcie napełniano LNG autocysterny. Kriogeniczne kontenery zbiornikowe wykorzystywane są powszechnie do transportu gazów atmosferycznych oraz LNG w transporcie intermodalnym - morskim, drogowym