solidarność

Lista artykułów

Związkowcy chcą podwyżek. Będą protestować przed bramą zakładu

Wiec protestacyjny przed bramą fabryki tyskiej fabryki Fiata (FCA Poland) ma się odbyć w czwartek, 21 lutego, o godz. 14 przed bramą zakładu. W proteście mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych. W ten sposób strona społeczna chce skłonić zarząd do negocjacji nt. podwyżek płac. "Zapraszamy wszystkich pracowników na wiec protestacyjny, który

Solidarność: prąd podrożeje, pytanie tylko o ile

Ministerstwo Energii pracuje nad nowelizacją ustawy blokującej podwyżki cen prądu. „Do ustawy wciąż nie ma rozporządzeń, są za to zastrzeżenia Komisji Europejskiej. Dziś już nikt nie pyta, czy rachunki za prąd wzrosną, ale kiedy to się stanie i jak bardzo dotkliwe będą podwyżki” – czytamy na portalu solidarnosckatowice.pl. „Ustawa prądowa” została przeprowadzona

Śląsk: związkowcy znów w biurach posłów PiS

Po niedawnej akcji związkowców z NSZZ Solidarność, którzy odwiedzali biura śląskich parlamentarzystów z petycją dotyczącą górnictwa, na 4 lutego zaplanowano kolejną. - Tym razem przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej „S” będą odwiedzać biura posłów z petycją zawierającą postulaty zarówno o charakterze ogólnokrajowym, jak również te, które mają kluczowe znaczenie dla

Co dalej z górnictwem?

Jak zwykle winą za wzrost cen prądu obarcza się górnictwo. A to nieprawda. Energetyka kupuje węgiel po stałych cenach. To są długoterminowe, wieloletnie umowy - wyjaśnia w rozmowie z Trybuną Górniczą  BOGUSŁAW HUTEK, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Skierowaliście petycję do posłów PiS, w której jako związek sprzeciwiacie się

Prezydent: praca górników to służba dla całego społeczeństwa

Z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy zarząd regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ Solidarność zorganizował w sobotę, 26 stycznia w Zabrzu tradycyjną górniczą karczmę piwną. Oprócz głowy państwa ze związkowcami świętowali także wiceministrowie energii i sprawiedliwości: Grzegorz Tobiszowski i Michał Wójcik, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i szefowie

Hutek: chcemy, żeby posłowie zaczęli walczyć o Śląsk

 W poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. delegacje Solidarności odwiedziły biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy przekazali parlamentarzystom obozu rządzącego petycję w sprawie coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. - Trzeba to powiedzieć jasno, rząd Prawa i Sprawiedliwości uratował górnictwo. Działania ministrów

Górnictwo: związkowcy odwiedzą posłów PiS

W poniedziałek delegacje Solidarności odwiedzą biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcą przekazać parlamentarzystom obozu rządzącego petycję w sprawie coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. Poinformował o tym w niedzielę rzecznik śląsko-dąbrowskiej "S" Grzegorz Podżorny. Odwiedziny biur poselskich to wspólna akcja

Górnictwo: Solidarność chce spotkania z premierem

Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek zadeklarował w poniedziałek utratę zaufania do działań ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i zaapelował do premiera, by decyzje w górnictwie podejmował wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Górnicza "S" chce pilnego spotkania z premierem. Powodem poniedziałkowego wystąpienia przewodniczącego Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla