śląsk

Lista artykułów

Śląskie: pięć projektów drogowych ze wsparciem z UE

Łącznie 418 mln zł z UE na projekty drogowe trafi do pięciu miast woj. śląskiego. Tychy zmodernizują część DK44, Rybnik przebuduje odcinek DK78, Częstochowa zajmie się DK46, Gliwice zbudują część zachodniej obwodnicy, a Sosnowiec przebuduje skrzyżowanie na DK94. To projekty z opublikowanej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, zatwierdzonej już listy rankingowej,

Śląskie: pieniądze na dofinansowanie nowego produktu lub usługi

194 mln zł czekają na przedsiębiorców z woj. śląskiego wprowadzających na rynek nowy produkt lub usługę. W czwartek (29 grudnia) rozpoczął się nabór wniosków w konkursie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości (ŚCP) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego. - To dobry czas na zaplanowanie inwestycji, podnoszącej konkurencyjność przedsiębiorstwa. Warto zatem

Śląsk: samorząd przyjął plan gospodarki odpadami

Zarząd woj. śląskiego przyjął w piątek (23 grudnia) wojewódzki plan gospodarki odpadami i przesłał go do zaopiniowania przez Ministerstwo Środowiska. To ostatni z takich wojewódzkich planów. MŚ już przed miesiącem mówiło o opóźnieniach po stronie samorządów i błędach w dokumentach. Uchwalenie wojewódzkich planów gospodarki odpadami, uwzględniających plany inwestycyjne,

Śląsk: wojewoda powołał Społeczną Radę Gospodarczą

Prof. Jan Wojtyła stanął na czele powołanej w poniedziałek (19 grudnia) przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka Społecznej Rady Gospodarczej. Na tę chwilę w radzie zasiadło 10 osób. - Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do ciężkiej, społecznej pracy na rzecz rozwoju województwa śląskiego i Polski. Chcemy być pomocni dla samorządów, biznesu,

Śląskie: na co wydadzą pieniądze z RPO?

Rozdysponowanie w 2017 r. ponad 620 mln euro (ok. 2,5 mld zł) z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 zaplanował samorząd tego regionu. Zarząd województwa przyjął właśnie harmonogram naborów projektów na przyszły rok. Dotąd samorząd woj. śląskiego zakontraktował projekty wykorzystujące 17 proc. wszystkich środków RPO, a do końca roku planuje

Śląskie: kolejne pieniądze na gospodarkę niskoemisyjną

Podział prawie 100 mln zł na projekty z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz związane z wymianą oświetlenia na efektywniejsze - zatwierdził w czwartek (1 grudnia) zarząd woj. śląskiego. Chodzi o przedsięwzięcia przygotowane w subregionie centralnym tego województwa. To kolejna transza pieniędzy z obszaru gospodarki niskoemisyjnej, na który przewidziano największą

Śląskie: przetestują elektrofiltry, by poprawić jakość powietrza

Samorządy Zabrza, Sosnowca oraz Żywiecczyzny przetestują wkrótce montowane na kominach domów elektrofiltry, które nawet o 90 proc. mogą ograniczyć emisję zanieczyszczeń z urządzeń grzewczych opalanych węglem czy drewnem. Efektem ma być poprawa jakości powietrza. W piątek (18 listopada) samorządowcy podpisali w tej sprawie w Gliwicach listy intencyjne z katowicką Grupą CZH,

Śląsk: opozycjoniści antykomunistyczni mają swoją radę

Wojewódzka Rada Konsultacyjna do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych zainaugurowała prace – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.Zadaniem rady, według ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej, jest przede wszystkim opiniowanie przekazywanych przez szefa Urzędu ds.