samorządy

Lista artykułów

Śląskie: zagospodarowano już 98 proc. środków z RPO

Ok. 98 proc. rozdzielanych przez woj. śląskie dotychczasowych środków UE dla firm zagospodarowano już w podpisanych umowach. Ich łączna wartość to ok. 1 mld zł. Z nowych środków UE (na lata 2014 - 2020) firmy z woj. śląskiego będą mogły dostać ok. 450 mln euro.Realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO) na lata 2007-2013 pod

Stadion Śląski: 29 lipca otwarcie ofert na zadaszenie

29 lipca mają zostać otwarte oferty w ponownym przetargu na dokończenie zadaszenia Stadionu Śląskiego. Według marszałka woj. śląskiego wykonawca powinien być znany 4-5 sierpnia.Pierwotny termin składania ofert w tym postępowaniu ustalono na 17 lipca br. Wobec złożonych w postępowaniu pytań i wniosków o przedłużenie, termin ten wydłużono do 29 lipca - do południa.Chodzi

Śląskie: czas na DTŚ w Gliwicach

Do września powinna zostać dopięta umowa ws. środków UE na wstrzymaną przez zaległe płatności budowę Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach - oceniają władze regionu. Wcześniej wykonawca nie zejdzie z budowy dzięki faktoringowi, czyli zapłacie faktur przez bank.- Jestem optymistą, że dzięki pomostowemu finansowaniu w postaci faktoringu, uda się wszystkie sprawy dopiąć

Ruda Śląska: czas na remont ul. Wysokiej

Kolejna droga gruntowa w mieście doczekała się modernizacji. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z przebudową ponad 200 m odcinka ul. Wysokiej. Za kwotę ponad 550 tys. zł powstanie 5m utwardzona jezdnia, chodnik oraz oświetlenie. Prace zakończą się w listopadzie.- Przebudowa dróg gruntowych jest jednym z priorytetów inwestycji drogowych w naszym mieście.

Zabrze: na budowę stadionu mają wrócić robotnicy

W ciągu kilku dni wznowione mają być roboty przy przebudowie stadionu w Zabrzu. Spółka Stadion w Zabrzu podpisała umowy na dokończenie dachu obiektu oraz na emisję obligacji, która pozwoli na sfinansowanie pozostałych prac.Poinformowała o tym we wtorkowym komunikacie miejska spółka Stadion w Zabrzu, która prowadzi inwestycję. W listopadzie ub. roku inwestor

Częstochowa: zdecydują o wydaniu ponad 5,7 mln zł

Mieszkańcy Częstochowy mogą decydować na co wydać ponad 5,7 mln zł w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym - poinformował Urząd Miasta Częstochowy. Propozycje inwestycji mogą zgłaszać do końca września.W budżecie partycypacyjnym na 2015 rok na inwestycje w poszczególnych dzielnicach będzie można przeznaczyć ok. 4,3 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie ok. 1,4

Sosnowiec: mieszkańcy chcą siłowni pod chmurką i boisk

Prawie połowa z blisko 200 propozycji inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców Sosnowca do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dotyczy budowy siłowni pod chmurką, boisk osiedlowych oraz placów zabaw - poinformował w poniedziałek (21 lipca) Urząd Miejski w Sosnowcu.Do wydania w przyszłorocznym budżecie obywatelskim jest 5 mln zł. Środki te zostaną rozdysponowane

1405682017 silownia rudaslaska pl

Rekreacja: kolejny plac zabaw i siłownia w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej przybywa miejsc aktywnego wypoczynku. Mieszkańcy mogą już korzystać z placu zabaw i siłowni terenowej oddanej do użytku w parku Strzelnica w Bielszowicach. Inwestycja kosztowała ok. 350 tys. złotych. – To najbardziej wyczekiwana inwestycja w tej dzielnicy, z której z pewnością będą korzystać mieszkańcy całego miasta – mówi prezydent