rio tinto
Lista artykułów
Górniczy gigant łączy siły z producentem stali
Górniczy gigant Rio Tinto i niemiecka Grupa Salzgitter podpisały memorandum dotyczące współpracy na rzecz produkcji stali z maksymalnym ograniczeniem emisji CO2 w tym procesie. Rio Tinto do projektu ma dostarczyć wysokiej jakości rudy żelaza pochodzące z kanadyjskich i australijskich kopalń spółki. Niemiecka Grupa zastosuje natomiast swój autorski program SALCOS (Salzgitter Low CO2
Górniczy giganci chcą walczyć z emisją
Górniczy giganci, czyli koncerny BHP, Rio Tinto i Vale połączyły siły, aby rozwiązać jedno z istotniejszych wyzwań dla dzisiejszego górnictwa. Chodzi o ograniczenie emisji CO2 przy realizacji projektów wydobywczych, a dokładnie o znalezienie rozwiązań, które pomogą w skuteczny sposób rozwiązać problem dotyczący potężnych ciężarówek służących do transportu urobku.
Koronawirus a kopalnie na świecie
Pandemia koronawirusa wywiera wpływ na funkcjonowanie praktycznie każdej gałęzi gospodarki na świecie. W netTG.pl informujemy od kilku dni na bieżąco, jakie środki w związku z sytuacją podejmują polskie spółki wydobywcze. Surowce wydobywa się jednak na całym świecie. Przyjrzyjmy się więc, jak na pandemię odpowiadają światowi giganci. - W pierwszej kolejności skupiamy się na
Górnictwo: wydobywcze giganty wysprzedają swoje kopalnie
Jak podają media, w ostatnich tygodniach BHP Billiton Mitsubishi Alliance (BMA) - duża firma wydobywająca na całym świecie surowce, w tym węgla - zawarła umowę na sprzedaż kopalni Gregory Crinum. Za zakład wydobywczy znajdujący się na Zwrotniku Koziorożca w mieście Emerald w Australii spółka Sojitz Corporation ma zapłacić 100 mln australijskich dolarów. Jest to japońska firma