restrukturyzacja

Lista artykułów

Policzyli środki na odprawy

Eksperci policzyli, że restrukturyzacja czeskiego górnictwa pochłonie do końca 2035 r. ok. 15,6 mld koron. Środki te przeznaczone zostaną na likwidację terenów pogórniczych. 22 proc. kwoty przypadnie na odwadnianie podziemnych wyrobisk, kolejne 20 proc. na restrukturyzację terenów po kopalniach, a 16 proc. na wypłatę odpraw dla pracowników. Kopalnie i zakłady należące do OKD

Celem bezpieczeństwo sektora oraz energetyczne Polski

Na pytania portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie oraz tygodnika Trybuna Górnicza, dotyczące zawartego z górniczymi związkami zawodowymi porozumienia, odpowiada Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik Rządu do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa Węglowego. Jedną z największych wątpliwości dotyczących podpisanego porozumienia

Restrukturyzacja górnictwa? Na razie to pobożne życzenia

Czy uda się zrealizować porozumienie w sprawie przyszłości górnictwa zawarte pomiędzy górniczymi związkami zawodowymi a stroną rządową? Co powinno znaleźć się w umowie dla Śląska, jakie ma być podpisane jeszcze w tym roku. O tym opowiada prof. Kazimiera Wódz, socjolożka z Uniwersytetu Śląskiego. - Na razie są to raczej pobożne życzenia. Wszystko będzie zależało od

Zanim zamkniemy kopalnie, zadbajmy o tych, którzy w nich pracują

Nie unikniemy zamykania kopalń, ale ten proces będzie miał dużą mniejszą skalę niż 20 lat temu - mówi Janusz Steinhoff, b. wicepremier i minister gospodarki. Komentuje zapisy porozumienia zawartego pomiędzy stroną rządową a Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym w sprawie zasad i tempa transformacji górnictwa. Cała rozmowa w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej.

Wrażliwa społecznie restrukturyzacja spółek górniczych

- Będziemy przekonywać Komisję Europejską, że porozumienie w sprawie górnictwa jest korzystne nie tylko dla Śląska, ale dla całej UE - mówił w środę, 30 września, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Dodał, że alternatywą jest restrukturyzacja kopalń, która nie ma szans na uzyskanie zgody społecznej. Soboń był pytany w Polskim Radiu 24 o wymaganą akceptację

Nie poproszą o zakończenie protestu, chcą szybkiego porozumienia

Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, weźmie udział w rozmowach ze stroną społeczną w sprawie sytuacji w górnictwie. W rozmowie z TOKFM podkreślił, że to już jest wiele miesięcy kontaktów ze stroną społeczną, więc pewnie żadnych zaskoczeń nie będzie. - Jedziemy do przyjaciół, do tych, którzy całkiem niedawno nas wspierali. Nikt kijem Wisły nie zawróci. Ani

Protesty utrudnią prace nad uratowaniem górnictwa

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi w najbliższym czasie plan dla terenów pogórniczych - poinformował w poniedziałek, 21 września, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Z tego co wiem, premier zamierza przedstawić w najbliższym czasie całościowy program dla terenów pogórniczych, bo to nie tylko Śląsk, ale również województwo łódzkie, wielkopolskie,

Żaden pracownik spółki węglowej nie zostanie bez wsparcia państwa

Żaden pracownik Polskiej Grupy Górniczej, czy innej spółki węglowej nie zostanie bez wsparcia ze strony państwa - zapewnił w czwartek, 17 września, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa Artur Soboń. Dodał, że trwa dialog ze stroną społeczną dot. restrukturyzacji górnictwa. - W tej chwili toczymy dialog ze stroną społeczną w zakresie