Nie powinno być ryzyk niedostępności mocy w 2026 roku
Staramy się pilnie nadrabiać opóźnienia budowy mocy szczytowych, jesteśmy też w zaawansowanych rozmowach z Komisją Europejską nt. kwestii rynku mocy: nie powinno być więc ryzyk niedostępności mocy w 2026 r. - ocenił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Wojciech Wrochna. Powołany z dniem 12 listopada na tę funkcję, a także na stanowisko wiceministra