politechnika śląska

Lista artykułów

1716556768 politechnikazajecia

Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Śląską. Dlaczego kierunki ścisłe?

Rozpoczęła się rekrutacja na Politechnikę Śląską. Na kandydatów czeka ponad 50 kierunków na I oraz II stopniu kształcenia. Rejestrować się można do 15 lipca 2024 roku. Uczelnia zachęca absolwentów szkół średnich do wybierania ścisłych kierunków studiów. Świat zmienia się w zawrotnym tempie, nic dziwnego, że chcąc za nim nadążyć część maturzystów woli zdobyć

1713872349 img top

Nowy rektor górniczej uczelni

Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej powierzyło funkcję rektora uczelni w kadencji 2024–2028 prof. dr. hab. inż. Markowi Pawełczykowi. Wybory odbyły się 23 kwietnia 2024 r. Rektor-elekt zdobył 232 głosy na 295 oddanych - informuje uczelnia, która m.in. kształci górnicze kadry. - Pragnę przekazać podziękowania za docenienie mojej dotychczasowej pracy. Dziękuję  za

1713453462 psstudiadualne

Przemysł 4.0, zawody przyszłości, studia dualne - to się opłaca!

Przemysł 4.0 - droga do zawodów przyszłości – pod takim hasłem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyła się ósma już konferencja Edukacja Dualna – eDUAL. Wydarzenie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi uczelniami i przedsiębiorcami, którzy biorą udział w kształceniu dualnym. Zmiana wizerunku Górnego Śląska, powolne odchodzenie od przemysłu

1702464037 20231211 polsl 055

Podpisali ważne porozumienie dla Śląska

Politechnika Śląska i Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk podpisały ważne porozumienie dla Śląska! Sojusz na rzecz budowy Gospodarki Cyfrowej jako czynnik rozwoju technologicznego sektora surowców mineralnych i sprawiedliwej transformacji energetycznej Śląska zawiązano 11 grudnia w Gliwicach. - Politechnika Śląska oraz Instytut Gospodarki

Na Wydziale Górnictwa powstanie sześć laboratoriów

W Gliwicach podpisano w poniedziałek, 11 grudnia, porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Dotyczy ono realizacji programów badawczych, inicjatyw projektowych i prac zleconych zmierzających do poprawy innowacyjności, efektywności technicznej i ekonomicznej gospodarki surowcami mineralnymi

Odebrali wysokie odznaczenia

Długa jest w tym roku lista wyróżnień awansów i odznaczeń, które wręczono w ramach obchodów górniczego święta na Politechnice Śląskiej. Na stopień Generalnego Dyrektora Górniczego  III stopnia awanse otrzymali:  dr hab. inż. Iwona Jonczy, prof. PŚ, dr hab. inż. Eryk Remiorz, prof. PŚ, dr hab. inż. Andrzej Wieczorek, prof. PŚ, dr hab. inż. Paweł Wrona, prof. PŚ, dr hab.

Barbórka z perspektywami na kolejne lata

Uroczystą akademią w auli Politechniki Śląskiej zainaugurowano 24 listopada tegoroczne obchody górniczego święta. Ich gospodarzem jest wzorem ubiegłych lat Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, - Inżynieria górnicza stanowi podstawę pozyskiwania surowców dla rozwoju energetyki jądrowej i wiatrowej, czy

Górnicy z całej Polski na karczmie w Gliwicach

Wspaniała zabawa, na stołach pyszne golonki, smaczne piwo, a poza tym przyśpiewki i zwalające z nóg dowcipy  – tak w skrócie można podsumować tegoroczną karczmę gwarecką, zorganizowaną 24 listopada wspólnymi siłami Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Krajowego