pgg

Lista artykułów

1699625577 bieg pgg

Bieg sponsorowany przez PGG z rekordową frekwencją

W sobotę, 11 listopada br., wystartuje Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka. Zainteresowanie jest ogromne. Zapisy nie zostały jeszcze zamknięte, ale już wiadomo, że w historii biegu Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka frekwencja będzie rekordowa. Zapisało się bowiem blisko 700 osób - poinformowali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Chętni, którzy chcą

PGG może utracić płynność finansową. Czasu zostało niewiele

- Polska Grupa Górnicza praktycznie rzecz biorąc w marcu utraci płynność finansową. Jeżeli w budżecie państwa, zgodnie z umową społeczną, nie znajdzie się dla tej firmy, jedni mówią 5 mld, drudzy mówią 7 mld zł, to jej po prostu grozi upadłość – powiedział na antenie Polskiego Radia Katowice Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Dominik

1699541586 krasucki piast pgg

Dyrektor kopalni Piast-Ziemowit wyjaśnia sprawę odpadów

Dyrektor kopalni Piast-Ziemowit Krzysztof Krasucki zabrał głos w sprawie gospodarki odpadami w zakładzie w należącym do Polskiej Grupy Górniczej. Przypomnijmy, że stacja TVN24 opublikowała w środę, 8 listopada, nagranie pochodzące od jednego z górników, na którym widać odpady zlokalizowane pod ziemią. Dyrektor odniósł się do tej sprawy i wyjaśnił, że wszelkie odpady, które

Odpady z ruchu Piast są sukcesywnie wywożone na powierzchnię

Polska Grupa Górnicza ponownie odniosła się do informacji przekazanych przez TVN24 w sprawie odpadów znajdujących się w wyrobiskach ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit. Spółka zapewniła, że odpady - widoczne na nagraniu wyemitowanym przez stację - nie są ani szkodliwe, ani niebezpieczne. PGG wyjaśniła, że są to odpady pochodzenia naturalnego, a także odpady związane z

W tym dniu kopalnie nie będą fedrowały

Najbliższy poniedziałek, 13 listopada, w Tauronie Wydobycie będzie dniem wolnym w zamian za święto przypadające w sobotę. Oczywiście nie wszyscy górnicy będą mieli wtedy wolne. 11 listopada jest dniem Narodowego Święta Niepodległości Polski. Jak, że w tym roku święto to przypada w sobotę, to zgodnie z kodeksem pracy należy pracownikom udzielić dodatkowego dnia wolnego W

Pod miastem fedrują dwie kopalnie. Ocenili wpływ eksploatacji

We wtorek, 7 listopada br., w siedzibie Urzędu Miasta Mysłowice odbyło się 12. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej kopalń Polskiej Grupy Górniczej oraz TAURON Wydobycie na powierzchnię terenu w granicach administracyjnych miasta. Chodzi o kopalnie Mysłowice-Wesoła oraz Zakład Górniczy Sobieski. Jak poinformowali przedstawiciele

PGG wyjaśnia sprawę odpadów, nie są one niebezpieczne

Polska Grupa Górnicza odniosła się szerzej do sprawy odpadów, które znajdują się w wyrobiskach ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit. O sprawie tej poinformowała stacja TVN24, która pokazała fragmenty nagrań pracownika kopalni, na których można zauważyć śmieci. Zaraz po publikacji materiału, oświadczenie wydała PGG, do której należy zakład górniczy zlokalizowany w Bieruniu.

Związkowcy z kopalni pytają o nadwyżkę. Chcą wypłaty premii

We wtorek, 7 listopada br., związkowcy z „Sierpnia 80” z kopalni Mysłowice-Wesoła zwrócili się z wnioskiem o pilne spotkanie w sprawie funduszu płac za drugie półrocze. Chcą, aby ewentualna nadwyżka została wypłacona w formie jednorazowej premii. Przedstawiciele Komisji Oddziałowej WZZ „Sierpień 80” w KWK Mysłowice-Wesoła pismo w tej sprawie skierowali do dyrektora ds.