pgg

Lista artykułów

W wyrobiskach kopalni gromadzono odpady, węglowa spółka komentuje

W środę, 8 listopada, w mediach pojawiły się informację o odpadach, które są gromadzone pod ziemią w ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Spółka w tej sprawie wydała oświadczenie. Informacje o odpadach przekazała stacja TVN24, która pokazała fragmentu nagrania z dołu, które otrzymała od jednego z górników. Całość nagranie ma liczyć

PGG wydała ponad 1,2 mld zł więcej na świadczenia pracownicze

W 2022 roku na świadczenia na rzecz pracowników Polska Grupa Górnicza, wydała ponad 6 mld zł. To o ponad 1,2 mld zł, czyli jedną czwartą, więcej niż rok wcześniej. Jak wynika ze sprawozdania zarządu z działalności PGG w 2022 roku, koszty pracownicze to wciąż największe wśród wszystkich kosztów rodzajowych ponoszonych przez spółkę, które w całej strukturze kosztów

Zmniejszenie wydobycia? To realizacja zapisów umowy społecznej

Polska Grupa Górnicza odnotuje w roku duży spadek produkcji węgla – o ok. 2,5 mln ton wobec pierwotnych planów. - Nie chcę oceniać, czy ten ubytek w produkcji węgla w PGG jest duży czy mały. Natomiast pokazuje, że z powodzeniem realizujemy proces zmniejszania zdolności produkcyjnych wynikający z zapisów umowy społecznej – argumentuje Krzysztof Stanisławski, przewodniczący MZZ

Problemy w kopalniach. Część zakładów nie wykonała planu

W tym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukują o 2,5 mln ton węgla mniej niż pierwotnie zakładano. - Główna rzecz, która miała wpływ na obniżenie wydobycia w PGG, to zdarzenia w kopalniach o charakterze górniczo-geologicznym – wskazuje Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej „Solidarności” oraz szef tego związku w PGG. Związkowiec wśród powodów mających

Spadek wydobycia? Problem leży po stronie górnictwa

Wydobycie węgla drastycznie maleje, mimo początkowych zapowiedzi o jego wzroście. Polska Grupa Górnicza w tym roku wyprodukuje o ok. 2,5 mln ton mniej niż zakładano. Jaka jest tego przyczyna? - Spadek wydobycia węgla w Polsce jest konsekwencją braku inwestycji – uważa Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie popyt i cena węgla wystrzeliły w

Spadek wydobycia to efekt katastrofalnych błędów

Kopalnie największego krajowego producenta węgla kamiennego, czyli Polskiej Grupy Górniczej (PGG), w tym roku wyprodukują o ok. 2,5 mln ton węgla mniej niż pierwotnie zakładano. Wszystko wskazuje na to, że o zbliżeniu do poprzednich poziomów wydobycia nie ma co marzyć. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Bogusława Ziętka, przewodniczącego Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień

Pracownicy PGG powalczą o duże nagrody w konkursie bhp

We wtorek, 7 listopada, w Mysłowicach w Ośrodku Szkolenia Synercom odbędzie się półfinał konkursu „Pracuję bezpiecznie” organizowanego w Polskiej Grupie Górniczej. Do finału, który 15 listopada, odbędzie się w Rybniku, awansuje dziesięciu najlepszych pracowników. To oni będą mieli szanse powalczyć o 12 tys. zł i tytuł mistrza bhp. Podczas półfinału zaplanowano szereg

Ile zarobili górnicy, a ile pracownicy na powierzchni?

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Polskiej Grupie Górniczej w 2022 roku wyniosło 10 744 zł brutto. A jak wyglądało wynagrodzenie w poszczególnych grupach zawodowych? Odpowiedź na to pytanie daje Sprawozdanie zarządu z działalności PGG w 2022 roku. W minionym roku przeciętne wynagrodzenie brutto w spółce w 2022 roku wyniosło 10 744 zł miesięcznie, podczas gdy rok