Składowisko węgla zniknie z miejskiej scenerii
Elektrociepłownia Hanasaari, położona blisko centrum Helsinek i w której spala się ok. 60 proc. węgla kamiennego zużywanego przez stołeczną energetykę, zostanie zamknięta najpóźniej wiosną 2023 r., czyli prawie dwa lata wcześniej niż planowano - ogłosiły we wtorek, 22 czerwca, władze fińskiej stolicy. Według burmistrza Jana Vapaavuori wcześniejsze wyłączenie elektrowni