motoryzacja

Lista artykułów

Wzrosła liczba elektryków na drogach

Pod koniec grudnia 2022 r. po polskich drogach jeździło 61 570 elektrycznych samochodów osobowych. Ich liczba zwiększyła się w 2022 r. o 26 349 sztuk, czyli o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r. - wynika z Licznika Elektromobilności opracowanego przez PZPM i PSPA. Pod koniec grudnia 2022 r. po polskich drogach jeździło 61 570 elektrycznych samochodów osobowych, z

W 2023 r. podwoi się udział elektryków w sprzedaży nowych aut

Udział elektryków w sprzedaży nowych aut w 2023 r. podwoi się dzięki zakupom flotowym firm oraz urzędów - uważają eksperci rynku motoryzacyjnego. Wskazują, że w wariancie optymistycznym pierwszy milion aut elektrycznych w Polsce będzie po 2030 r. Według ekspertów firmy Carsmile w bieżącym roku dzięki dużej liczbie zamówień ze strony firm oraz administracji publicznej udział

Czym takim jest motoryzacja?

Usługi motoryzacyjne to między innymi transport ludzi i towarów za pomocą pojazdów zmechanizowanych, takich jak: samochody, autobusy, pociągi lub ciężarówki. Motoryzacja obejmuje wiele różnych dziedzin, od produkcji po projektowanie samochodów. Obejmuje również projektowanie i wprowadzanie do obrotu nowych pojazdów do kupna i sprzedaży używanych samochodów. Motoryzacja jako

Skarb Państwa zwiększa dofinansowanie dla Izery

Należąca do ElectroMobility Poland, marka Izera poinformowała o podpisaniu aneksu do umowy inwestycyjnej ze Skarbem Państwa, na mocy którego zwiększone zostanie dofinansowanie projektu z 250 mln zł do kwoty 500 mln zł. Spółka ElectroMobility Poland, odpowiadająca za projekt i produkcję pierwszego polskiego samochodu elektrycznego – Izery, otrzymała kolejne dofinansowanie ze Skarbu

1497872947 fabryka ziemne jawor mercedes benez jawor com pl

2,5 tys. osób zatrudni fabryka elektrycznych aut dostawczych Mercedesa

Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku 1,3 mld euro w fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych, która ma zatrudniać ponad 2500 osób - poinformował w poniedziałek resort rozwoju i technologii. Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa będzie w Polsce - Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (Wałbrzyska SSE) 1,3 mld euro.

Uruchomienie fabryki Izery w Jaworznie planowane jest na grudzień 2025 r.

Uruchomienie fabryki samochodów elektrycznych Izera w Jaworznie planowane jest na grudzień 2025 r. - wynika z harmonogramu przedstawionego w piątek na konferencji prasowej spółki ElectroMobility Poland (EMP) w Katowicach. Koszt budowy fabryki szacowany jest na 6 mld zł. EMP przed tygodniem podpisała umowę licencyjną z największą prywatną chińską grupą motoryzacyjną Geely dot.

Polska Izera na chińskiej platformie

Chińska grupa motoryzacyjna Geely udostępni ElectroMobility Poland dedykowaną dla aut elektrycznych platformę, na której zostanie zbudowana Izera - podała PAP EMP, która docelowo planuje budowę 3 elektrycznych modeli, pierwszym będzie SUV. Spółka jest pierwszą firmą spoza grupy Geely, która będzie korzystać z tej technologii. - Spółka ElectroMobility Poland (EMP) i największa

Spadła liczba rejestracji nowych aut osobowych

W ciągu trzech kwartałów 2022 r. o 9 proc. rdr spadła liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu KPMG Poland i PZPM. W tym czasie sprzedaż aut osobowych z napędami alternatywnymi wzrosła o 7,2 proc. Jak podała firma KPMG Poland w raporcie przygotowanym wspólnie z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), po