minister przemysłu

Lista artykułów

1719406327 rybak gig

Nowa wicedyrektor w górniczym instytucie

Od 1 lipca br. stanowisko zastępcy dyrektora ds. finansowo-ekonomicznych w Głównym Instytucie Górnictwie – Państwowym Instytucie Badawczym będzie pełniła Joanna Rybak. Decyzję w tej sprawie podjęła minister przemysłu Marzena Czarnecka. „Minister Przemysłu Marzena Czarnecka z dniem 1 lipca 2024 r. powołała na stanowisko zastępcy dyrektora ds. finansowo-ekonomicznych w Głównym

Nowe rozporządzenie w sprawie górniczych kwalifikacji

Minister przemysłu Marzena Czarnecka we wtorek, 25 czerwca, podpisała rozporządzenie w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego - poinformował na swoje stronie internetowej Wyższy Urząd Górniczy. Nowy akt normatywny został niezwłocznie skierowany do ogłoszenia. Potrzeba jego wydania wynikała z przyczyn legislacyjnych oraz merytorycznych, w tym wejścia w

1716364647 czarneckavestager

Rozmowy o notyfikacji umowy społecznej dla górnictwa węgla kamiennego

Minister przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się we wtorek, 21 maja, w Warszawie z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Margrethe Vestager (odpowiedzialną za sprawy cyfryzacji i konkurencji). Rozmowy dotyczyły notyfikacji umowy społecznej dla górnictwa węgla kamiennego i transformacji energetycznej. Umowa społeczna została podpisana w 2021 r. zakładając proces zakończenia

Minister przemysłu o aktywach węglowych i spółkach energetycznych

Jesteśmy zainteresowani jako Skarb Państwa, żeby przejąć aktywa węglowe od spółek energetycznych - powiedziała we wtorek minister przemysłu Marzena Czarnecka. Zapytana o stan polskiego sektora węglowego stwierdziła, że jest on tragiczny. Szefowa resortu powiedziała na antenie TVP Info, że spółki energetyczne chcą się przed wszystkim pozbyć aktywów węglowych. - I my jesteśmy

Minister przemysłu spotkała się ze związkowcami

W czwartek, 4 kwietnia, minister przemysłu Marzena Czarnecka rozmawiała w siedzibie Ministerstwa Przemysłu z przedstawicielami Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ Solidarność. To kolejne z serii spotkań minister przemysłu z przedstawicielami przemysłu hutniczego i metalowego, by poznać najważniejsze wyzwania stojące obecnie przed branżą. Minister spotkała się z przedstawicielami

1710516205 ministra spotkanie

Minister rozmawiała ze związkowcami o umowie społecznej

W piątek, 15 marca, w Ministerstwie Przemysłu odbyło się spotkanie z sygnatariuszami umowy społecznej dla górnictwa. Spotkanie dotyczyło kwestii notyfikacji umowy. Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz. 11 w siedzibie Ministerstwa Przemysłu w Katowicach przy ulicy Powstańców (budynek jest równocześnie siedzibą Polskiej Grupy Górniczej). W rozmowach wzięli udział

Spotkanie z minister. „Są niespójności w zapowiedziach rządu”

W piątek, 15 marca, rozpoczęło się spotkanie sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa. Podczas rozmów związkowcy będą chcieli się dowiedzieć, jaka będzie przyszłość umowy regulującej przyszłość branży górniczej. Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz. 11 w siedzibie Ministerstwa Przemysłu w Katowicach przy ulicy Powstańców (budynek jest równocześnie siedzibą

Czekamy, aż rozpoczną się odbiory węgla z kopalń

W piątek, 8 marca, odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) z minister przemysłu Marzeną Czarnecką. O to, jak przebiegało spotkanie zapytaliśmy Bogusława Hutka, przewodniczącego górniczej Solidarności oraz przewodniczącego tego związku w PGG. Spotkanie rozpoczęło o godz. 9 i trwało niespełna półtorej godziny. W rozmowach