media

Lista artykułów

W mediach: w TG o inwestycji w Zofiówce i przyszłości węgla

W czwartek, 15 listopada, do rąk naszych Czytelników oddamy kolejny numer Trybuny Górniczej. Będzie można w niej znaleźć dodatek „Czyste powietrze”, w którym wyjaśnimy m.in. dlaczego warto wymienić źródło ciepła. Ponadto w najnowszym numerze informujemy o pracach nad wspólnym stanowiskiem rządu, pracodawców i związków zawodowych na grudniowy szczyt klimatyczny oraz

1539175105 tg41

Media: o obronie polskiego węgla w Brukseli

Już w najbliższy czwartek, 11 października do naszych czytelników trafi najnowszy numer Trybuny Górniczej, a w nim m.in. obszerna relacja z konferencji Społeczny PRE_COP24, która tym razem z inicjatywy eurodeputowanej Jadwigi Wiśniewskiej została zorganizowana w Brukseli. - Chcemy, aby usłyszano nasz głos. Europa musi zweryfikować kurs polityki klimatycznej. nie dlatego, że my tak

W mediach: giganci ruszą po setki milionów złotych z ZUS

Ubezpieczyciel planuje budowę nowego systemu informatycznego. Nie dopuści do projektu zagranicznych firm - podaje w piątek, 14 września, dziennik Rzeczpospolita. Według Rzeczpospolitej informatyzacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych budzi wielkie emocje, ponieważ nie ma tam miejsca na błędy. System odpowiada za obsługę 25 mln Polaków i rozlicza niemal jedną trzecią środków

W mediach: w nowej TG o węglu w Parlamencie Europejskim

W czwartek, 13 września, do rąk naszych Czytelników oddamy najnowszy numer Trybuny Górniczej. Przede wszystkim zachęcamy do przeczytania relacji ze Strasburga, gdzie w siedzibie Parlamentu Europejskiego otwarto wystawę BE CO@L, która ma promować węgiel. Jej inicjatorem była eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska, która wraz z prezesem Polskiej Grupy Górniczej Tomaszem Rogalą otworzyła

1536150597 tg 36 arc

W mediach: w TG o rocznicy porozumienia i Forum w Krynicy

W czwartek, 6 września, do rąk Czytelników oddamy nowy numer Trybuny Górniczej, a w nim m.in. relacje z obchodów rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, w których uczestniczył premier Mateusz Morawiecki oraz z Forum Ekonomicznego w Krynicy, gdzie w czasie sesji zorganizowanej przez Polską Grupę Górniczą padło wiele słów na temat polskiej energetyki i roli węgla.

W mediach: które gminy są najbogatsze i komu to zawdzięczają?

Nie od dziś wiadomo, że gminy, na terenie których działają kopalnie należą do najbogatszych w Polsce. W czołówce są Kleszczów i Rząśnia, które mają na swoich terenach odkrywki węgla brunatnego, a najbogatszym miastem powiatowym są Polkowice, które rozwój zawdzięczają wydobyciu miedzi. Jak samorządowcy oceniają dobrobyt, który dają kopalnie? Odpowiedź na to pytanie

W mediach: wyniki PGG, wywiady i pyton w nowej Trybunie Górniczej

W czwartek, 2 sierpnia do czytelników trafi kolejny numer Trybuny Górniczej. Wydarzeniem, które zdominowało miniony tydzień, a tym samym najnowsze wydanie naszego tygodnika była konferencja wynikowa Polskiej Grupy Górniczej. - Z wielką satysfakcją oceniam to półrocze. Mieliśmy pewne zamierzenia, które zostały przekroczone, zwłaszcza w obszarze poczynionych inwestycji - mówił

W mediach: w TG o PRE_COP24 i braku polityki surowcowej

W czwartek, 19 lipca, w ręce Czytelników oddamy najnowszy numer Trybuny Górniczej. W nim przede wszystkim zapowiadamy konferencję Społeczny PRE_COP24, która już w sierpniu odbędzie się w Katowicach. Będzie to preludium przed grudniowym szczytem klimatycznym. Więcej o tym wydarzeniu można znaleźć w portalu netTG.pl. Ponadto przedstawiamy wyniki kontroli przeprowadzonej przez