koronawirus

Lista artykułów

Znacząco spadnie liczba pracujących

Epidemia koronawirusa znacznie zmniejszy podaż pracy w Polsce - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodali, że 4,2 mln osób, czyli co czwarta zatrudniona w polskiej gospodarce pracuje w branżach narażonych na ekonomiczne skutki restrykcji wywołanych pandemią. Jak podkreślili analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego, bankructwa firm, zwolnienia pracowników,

Pracownik górniczej spółki zakażony koronawirusem

Pracownik Zakładu Wzbogacania Rud działającego w KGHM Polska Miedź jest zakażony koronawirusem - poinformowały służby prasowe miedzowego konceru w środę, 1 kwietnia. Mężczyzna przebywał od tygodnia - zgodnie z procedurą KGHM - na kwarantannie po kontakcie z innym zakażonym pracownikiem. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi, ze względu na dobre samopoczucie, pracownik

Rząd pracuje nad programem 1000 plus

- Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką - powiedziała w środę, 1 kwietnia, w Radiu Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotyamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy

KGHM odebrał trzeci transport sprzętu medycznego

Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w środę, 1 kwietnia,lot ze sprzętem medycznym zakupionym na zlecenie KGHM Polska Miedź. Na pokładzie dreamlinera LOT przyleciały z Chin maseczki, kombinezony, gogle i respiratory. W czwartek spodziewany jest kolejny transport. - Dziś na Lotnisku Chopina w Warszawie przywitaliśmy kolejny samolot, zakontraktowany przez KGHM Polska Miedź ze

Górnicza spółka wspiera walkę z koronawirusem

Władze Bogdanki zdecydowały o uruchomieniu wartej pół miliona złotych pomocy na walkę z koronawirusem - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spółki.  We współpracy z Urzędem Wojewódzkim firma przekaże darowizny rzeczowe instytucjom z terenu województwa lubelskiego, które są statutowo zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańców.

Kolejni zakażeni koronawirusem, na Śląsku zmarło 10 osób

W środę, 1 kwietnia, po godz. 14.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 2420. odnotowano także kolejny zgon. w szpitalu w Tychach zmarł 51-letni mężczyzna. W sumie liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 36.  Według najnowszych danych resortu zdrowia najwięcej zachorowań w środę

Rządowe obostrzenia pokrzyżowały plany Katowic

1 kwietnia miał zostać uruchomiony system rowerów miejskich w Katowicach. W związku z decyzją rządu o wprowadzeniu nowych obostrzeń termin został przesunięty. Cały szereg nowych ograniczeń premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek, 31 marca. Wśród obostrzeń, które obowiązują od 1 kwietnia jest również zakaz funkcjonowania systemu rowerów miejskich. Jak poinformowali

Tarcza antykryzysowa w internecie

Uruchamiamy dedykowaną tarczy kryzysowej stronę internetową - poinformował w środę, 1 kwietnia, na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. To kompendium wiedzy i zbiór linków dla przedsiębiorców, pracowników i pracodawców, gdzie można m.in. zadawać pytania dot. wchodzących w życie rozwiązań. "Błyskawicznie przygotowana przez rząd, sprawnie uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej