kopalnie

Lista artykułów

Zamiast ścian planują wydrążenie chodników wydobywczych

W kopalni Bobrek wyłączone z eksploatacji zostało pole Bobrek-Miechowice 1, ale w polu Północnym praca idzie pełną parą. - Podkreślam, że to co się da wybrać efektywnie w polu Północnym, to wybierzemy do końca – zaznacza Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj, spółki do której należy bytomska kopalnia. Przypomnijmy, że kopalnia Bobrek w Bytomiu zakończy eksploatację

W piątek zarząd węglowej spółki spotka się ze związkami

W piątek, 2 sierpnia, zarząd Południowego Koncernu Węglowego spotka się z przedstawicielami organizacji związkowych. Wcześniej o takie spotkanie zabiegali związkowcy z Solidarności. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 8. Zaproszenie na rozmowy otrzymali przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających w PKW. Przypomnijmy, że z pismem dotyczącym jak

Kopalnia zakończy wydobycie. Co dalej z górnikami?

Kopalnia Bobrek będzie fedrowała do końca 2025 roku, następnie zacznie się likwidacja zakładu. O to, co dalej stanie się z pracownikami kopalni zapytaliśmy Grzegorza Wacławka, prezesa Węglokoksu Kraj. Likwidacja kopalni Bobrek ma się rozpocząć z początkiem 2026 r. Na decyzję wpłynęła sytuacja z końca marca 2024 r., gdy w jednym z chodników drążonych w rejonie

Węglowa spółka z nowym wiceprezesem

Wraz z początkiem sierpnia stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji objął Marek Skuza. Tym samym, od 1 sierpnia zarząd spółki pracuje w pełnym składzie. O powołaniu go na to stanowisko rada nadzorcza PGG zdecydowała 22 lipca. Marek Skuza do tej pory pełnił funkcję pełnomocnika zarządu PGG. Od września 2023 r. kierował kopalnią Sośnica, przedtem był szefem

PGG przypomina o bezwzględnym zakazie

Polska Grupa Górnicza przypomina o bezwzględnym zakazie poruszania się po rekultywowanej hałdzie przy kopalni Marcel w Radlinie. Jak argumentują przedstawiciele węglowej spółki, na terenie budowy bryły rekultywacyjnej niedozwolone jest poruszanie się zarówno pieszo, jak i pojazdami (np. rowerami, quadami, crossami). PGG zwróciła się w tej sprawie pod koniec lipca z pismem do Urzędu

Wypłata wynagrodzeń niezagrożona. Kopalnie nie przewidują też zwolnień

- (…) wypłata wynagrodzeń nie jest zagrożona, a Spółka nie planuje zwolnień grupowych pracowników – napisał w liście do pracowników Południowego Koncernu Węglowego prezes spółki Łukasz Deja. Przypomnijmy, że takiego scenariusza obawiają się związkowcy z Solidarności. Prezes PKW Łukasz Deja wystosował list do pracowników spółki, w środę, 31 lipca. Pismo jest

1722420401 kghm probki

Kopalnie pobierają 200 tysięcy próbek. Po to, żeby urobek był bogaty

Łącznie, w ciągu jednego roku, geolodzy badający złoża rud miedzi w kopalniach KGHM Polska Miedź pobierają do analizy 40 ton skał. Prowadzenie badań i analizy geologicznej pozwala wskazywać kierunki i miejsca, w których wydobywany urobek może być bogaty w surowce produkowane przez miedziowego giganta. Próbki geologiczne pobierane są we wszystkich drążonych wyrobiskach

Zmiana w kierownictwie Wyższego Urzędu Górniczego

Nowym zastępcą dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska, Gospodarki Złożem i Wiertnictwa w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach został Jarosław Mgłosiek. Stanowisko obejmie 1 sierpnia br. „Dyrektor Generalny Wyższego Urzędu Górniczego Krystyna Samek-Skwara z dniem 1 sierpnia 2024 r. powołała Jarosława Mgłośka na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Ochrony