kopalnie

Lista artykułów

Skąd spółki energetyczne mają węgiel?

- Spółki energetyczne postępują „po staremu” i nadal nie odbierają zakontraktowanego węgla. Skąd zatem mają paliwo? - pyta przewodniczący górniczej „Solidarności” Bogusław Hutek. Na łamach portalu górniczej „Solidarności” Hutek przypomina o tym że przedstawiciele związku zwrócili się do premiera o zwołanie pilnego spotkania sygnatariuszy umowy społecznej

Węglowa spółka z umową na 11,6 mln zł

Fasing podpisał z Jastrzębską Spółką Węglową umowę o wartości prawie 11,6 mln zł brutto. Przedmiotem umowy jest dostawa tras łańcuchowych i ogniw złącznych. „Zarząd spółki Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. _Dostawca_ informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 6 września 2024 roku wpłynęła do Spółki Umowa podpisana przez drugą stronę

Co z terenami po kopalni Pokój?

Komitet Rewitalizacji Miasta Ruda Śląska kadencji 2024-2027 spotkał się wczoraj na pierwszym posiedzeniu. Podczas obrad pracownicy Urzędu Miasta przedstawili stan prac nad opracowaniem Miejscowego Planu Rewitalizacji dla obszaru po kopalni Pokój oraz nad aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji – poinformowali przedstawiciele rudzkiego magistratu. Najważniejszym punktem pierwszego

1434947143 11651281 827632087313019 1215956456 n

Spotkanie z kierownikami z kopalń

W środę, 4 września, w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, odbyło się okresowe spotkanie z kierownikami działów - górniczego i wentylacji - podziemnych zakładów górniczych. Obrady prowadził Roman Sus, dyrektor katowickiego OUG – poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Jak wskazano w informacji, podczas spotkania omówiono m.in.

1677840575 bogdanka

Spotkanie z górniczymi związkowcami. Muszą podpisać klauzulę poufności

Enea zaprosiła związkowców z Lubelskiego Węgla Bogdanka, spółki Enea Wytwarzanie oraz Elektrowni Połaniec na spotkanie, które ma się odbyć we wtorek, 10 września, w poznańskiej centrali koncernu. Dokładnie w tym samym terminie odbędzie się w Warszawie manifestacja górników z lubelskiej kopalni oraz energetyków z Enei. Przedstawiciele zarządu Enei – prezes zarządu Grzegorz

Szukają informacji, w jaki sposób doszło do śmierci górników

Przedstawiciele „Solidarności” z należącej do KGHM Polska Miedź kopalni Polkowice-Sieroszowice zwrócili się do pracowników zakładu o przekazanie informacji dotyczących ostatnich tragicznych wypadków. Chodzi o dwa śmiertelne wypadki, które miały miejsce w kopalni w sierpniu br. Do pracowników zwrócił się w tej sprawie przewodniczący „S” w kopalni Polkowice-Sieroszowice

PGG ma przed sobą jeszcze dobrych kilkadziesiąt lat funkcjonowania

- Ta firma ma przed sobą - jestem przekonany – jeszcze dobrych kilkadziesiąt lat funkcjonowania – zaznaczył prezes Polskiej Grupy Górniczej Leszek Pietraszek podczas XX edycji targów EXPO Katowice. Szef największej spółki węglowej był jednym z uczestników panelu „Kompetencje w erze Przemysłu 5.0”. Panel, który odbył się, 4 września, w pierwszym dniu XX edycji targów EXPO

Obawiam się, że żadna kopalnia nie realizuje planu technicznego

- Mamy do czynienia z pewną zapaścią sektora węglowego. Obawiam się, że żadna kopalnia w Polsce nie realizuje dzisiaj planu technicznego, czyli tego podstawowego rocznego dokumentu planistycznego – powiedział dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego podczas XX edycji targów EXPO Katowice. W środę, 4 września, podczas pierwszego dnia XX edycji