kopalnie

Lista artykułów

Kopalnia miała produkować 2,5 mln t węgla. „To niemożliwe”

Docelowy poziom produkcji w kopalni Bzie-Dębina (obecnie ruch Bzie) miał wynieść 2,5 mln t węgla rocznie. Wiadomo już, że tych planów nie uda się zrealizować. - Niestety uzyskanie wydobycia w ilości 2,5 mln t rocznie jest niemożliwe – powiedział Edward Paździorko, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych i operacyjnych. O sytuacji w ruchu Bzie (obecnie to

Węglowa spółka wróci do starej nazwy

Tauron Wydobycie zamierza wrócić do historycznej nazwy - Południowy Koncern Węglowy. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy cały proces miałby się zakończyć. Jak zaznaczyli przedstawiciele spółki, o powrocie do starej nazwy zdecydował głos pracowników Taurona Wydobycie. - W procesie odejścia od dotychczasowej nazwy Tauron Wydobycie pracownicy zadecydowali o powrocie do poprzedniej

Spółka nie wykonała planu. Były problemy w trzech zakładach

Plan produkcyjny Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) na trzeci kwartał br. zakładał wyprodukowanie ok. 3,6 mln ton węgla. Ostatecznie produkcja była jednak niższa i wyniosła 3,42 mln ton. Jak wskazał wiceprezes JSW ds. technicznych i operacyjnych Edward Paździorko wpływ na taki wynik miały głównie problemy w trzech zakładach: kopalniach Budryk i Pniówek oraz ruchu Bzie. W

Kopalnia o wypłacie nagrody i barbórkowego. Jeszcze w listopadzie

Jak poinformowali przedstawiciele Lubelskiego Węgla Bogdanka 30 listopada  nastąpi wypłata nagrody z okazji Dnia Górnika (tzw. barbórka). Oprócz tego pracownicy otrzymają tradycyjne „barbórkowe”, które w tym roku wyniesie 377,25 zł brutto. O wypłacie nagrody oraz „barbórkowego” poinformowali w komunikacie dla załogi przedstawiciele zarządu LW Bogdanka - Artur Wasilewski,

Synergia stabilizuje przychody - komentuje wyniki prezes JSW

- Model biznesowy Grupy JSW oparty na dwóch głównych segmentach: węglowym i koksowym sprawdza się, ich synergia stabilizuje przychody Grupy - skomentowała wyniki Jastrzębskiej Spółki Węglowej, prezes Tomasz Cudny. W trzecim kwartale 2023 r. Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł, na taki wyniki istotny wpływ miało ujęcie składki solidarnościowej

JSW ze stratą 1,2 mld zł. Wszystko przez nadzwyczajny podatek

W środę, 22 listopada, Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała wyniki finansowe. W trzecim kwartale 2023 roku Grupa Kapitałowa JSW osiągnęła stratę netto w wysokości 1,2 mld zł, a  istotny wpływ na taki wynik miał fakt, że JSW w tym okresie musiała zapłacić tzw. składkę solidarnościową. Natomiast skonsolidowany zysk netto JSW po trzech kwartałach 2023 roku wyniósł

1628164079 11 hydrogen pixabay

SRK dołączyła do Doliny Wodorowej

Spółka Restrukturyzacji Kopalń wstąpiła w poczet Członków Wspierających Stowarzyszenia Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa. Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej oraz dążenie do zbudowania gałęzi śląsko-małopolskiego przemysłu wodorowego, w tym produkcję wodoru z wykorzystaniem energii pozyskiwanej z instalacji OZE oraz wykorzystanie go w energetyce,

Prywatna kopalnia wychodzi na prostą? Niewielki, ale jest zysk

Grupa Bumech w trzecim kwartale zanotowała niespełna 6,5 mln zł zysku netto. Natomiast po trzech kwartałach 2023 roku spółka odnotowała stratę netto w wysokości 30,35 mln zł (rok wcześniej w analogicznym okresie spółka wypracowała ponad 292 mln zł zysku nett). Bumech jest właścicielem kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Jak wskazano w raporcie, skonsolidowane przychody ze