kolej

Lista artykułów

Śląskie: po awarii w Dąbrowie Górniczej

Od 30 do 50 minut opóźnienia miały we wtorek rano pociągi na niektórych trasach w woj. śląskim. To wynik awarii pulpitu sterowniczego w nastawni w Dąbrowie Górniczej- Ząbkowicach. Kolejarze zapewniają, że utrudnienia powinny zakończyć się najdalej do południa.

Transport: utrudnienia w ruchu kolejowym na południu Polski

Lód, który zalega na sieciach trakcyjnych uniemożliwia ruch pociągów na odcinkach Sosnowiec-Bukowno i Tarnów-Łańcut. Na odcinku Sedziszów-Rzeszów opóźnienia mogą sięgać 60 minut - poinformowały we wtorek (22 stycznia) rano PKP Polskie Linie Kolejowe SA.Na południu kraju w nocy z poniedziałku na wtorek na skutek opadów marznącego

Zaslepka

Opolskie: pociąg sieciowy zderzył się z lokomotywą

Na stacji w Błotnicy Strzeleckiej (woj. opolskie) doszło w środę (2 stycznia) tuż po godz. 22 do zderzenia pociągu sieciowego i lokomotywy - podała Straż Ochrony Kolei. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, ruch na trasie Strzelce Opolskie - Gliwice jest wstrzymany.W środę tuż po godz. 22 na wykonujący planowe prace konserwatorskie na stacji w Błotnicy Strzeleckiej pociąg

Śląskie: opóźnienia na kolei po awarii w Katowicach

Wyłączenie z ruchu jednego toru spowodowało w poniedziałek, 31 grudnia sięgające średnio 20 minut opóźnienia na śląskiej kolei. Na newralgicznym odcinku między Katowicami a Katowicami Ligotą pociąg Kolei Śląskich złamał pantograf, co odbiło się na ruchu w całym regionie.Poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym, w którym Koleje Śląskie przywróciły

Zaslepka

Katowice: będzie punkt obsługi KZK GOP na dworcu

Od środy (2 grudnia) w pasażu katowickiego dworca kolejowego będzie działał punkt obsługi pasażera Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, czwarty taki w regionie. Będzie w niej można nie tylko kupić bilety, ale też złożyć skargę i zapłacić mandat za jazdę na gapę.Jak przypomniała w poniedziałek rzeczniczka KZK GOP Anna Koteras, tego typu punkty umożliwiają załatwienie w

Śląskie: kolej działa normalnie, choć z komunikacją zastępczą

Poniedziałek, 31 grudnia jest pierwszym dniem roboczym, w którym Koleje Śląskie przywróciły kursowanie pociągów na wszystkich możliwych trasach. Nadal 5 proc. połączeń jest obsługiwanych przez autobusy, ale wynika to z robót torowych i planowanej korekty rozkładu jazdy.W poniedziałek w regionie na tory wyjadą 443 pociągi. Autobusami zastąpiono 24

Śląskie: coraz mniej pociągów zastąpionych autobusami

Zgodnie z zapowiedziami spółki Koleje Śląskie, na trasy z Bielska-Białej do Wadowic, Andrychowa i Kęt wróciły w sobotę pociągi, zastępowane dotąd autobusami. Komunikacja zastępcza pozostanie jeszcze na dwóch innych trasach, m.in. z powodu robót torowych.Jak poinformował rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba, w sobotę 29 grudnia 18 z zaplanowanych 317

Koleje Śląskie: autobusy znowu niezbędne

58 połączeń Kolei Śląskich, czyli 13 proc. wszystkich zaplanowanych, jest w czwartek (27 grudnia) realizowanych przez autobusy. Tylko jeden pociąg spóźnił się o 11 minut - poinformował rzecznik spółki Maciej Zaremba. Łącznie przewoźnik wykona w czwartek 454 połączenia.- Realizujemy rozkład w pełnym zakresie. Tylko jeden pociąg relacji Katowice - Tychy Lodowisko