Samorządy: przywrócą połączenia Opole-Częstochowa?
Przedstawiciele samorządów województw śląskiego i opolskiego rozpoczęli rozmowy o przywróceniu regionalnego połączenia kolejowego między Opolem a Częstochową. Konkretne rozwiązania mają być wypracowane w październiku. Na temat przywrócenia połączenia między oboma miastami rozmawiali w środę (31 sierpnia) w Opolu członkowie zarządów obu województw, a także przedstawiciele przewoźników: Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych.