kghm

Lista artykułów

Giełda: świetne notowania spółek energetycznych, JSW i KGHM

Kurs giełdowy Taurona na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w poniedziałek (21 sierpnia) wzrósł do najwyższego poziomu od połowy 2015 r. Mimo, że większość europejskich indeksów giełdowych spadała, w poniedziałek polski WIG 20 wzrósł o niecały procent, a liderami na zamkniękciu były spółki energetyczne i surowcowe.  Warszawskie indeksy notowały na zamknięciu

1427466644 sierra gorda 1 kghm com

Górnictwo: KGHM zadowolony z poziomu wydobycia w Sierra Gorda

KGHM jest zadowolony z obecnego poziomu wydobycia miedzi i molibdenu w chilijskiej kopalni Sierra Gorda - poinformowali w piątek (18 sierpnia) przedstawiciele spółki. Zarząd miedziowego giganta zapowiedział kontynuację planów inwestycyjnych. W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona wynikom KGHM Polska Miedź SA. - Wyniki uzyskane za pierwsze półrocze i za drugi kwartał

Górnictwo: koniec sporu zbiorowego w KGHM

Zarząd KGHM Polska Miedź i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego zawarły porozumienie, które kończy trwający od 11 kwietnia br. spór zbiorowy – poinformowały w czwartek (17 sierpnia) służby prasowe koncernu. - Podpisane porozumienie kończy wielomiesięczne, trudne rozmowy, które umożliwiły uzyskać satysfakcjonujący dla obu stron kompromis. Chciałbym

1476863797 domagalski radoslaw mr

Poprawiamy wyniki

KGHM Polska Miedź w czwartek (17 sierpnia) ogłosił wyniki za II kwartał. Koncern w tym okresie zanotował 1,282 mld zł skonsolidowanego zysku EBITDA wobec 1,075 mld zł przed rokiem. Przychody grupy wyniosły 4,802 mld zł wobec 4,544 mld zł przed rokiem. Wyniki osiągnięte przez spółkę skomentował prezes Radosław Domagalski-Łabędzki. - Wyraźne wzrosty przychodów i wyników

Górnictwo: ile zarobił KGHM?

Grupa KGHM zanotowała w II kwartale 2017 r. 1,282 mld zł skonsolidowanego zysku EBITDA wobec 1,075 mld zł przed rokiem. Wynik okazał się być zbliżony do konsensusu PAP Biznes, który zakładał 1,278 mld zł. Przychody grupy wyniosły 4,802 mld zł wobec 4,544 mld zł przed rokiem. Średnia prognoz analityków wynosiła 4,986 mld zł. Zysk netto grupy w drugim kwartale wyniósł 96 mln

Górnictwo: KGHM wypłaca dywidendę

Czwartek (17 sierpnia) jest dniem, kiedy KGHM Polska Miedź SA ma wypłacić pierwszą, równą ratę dywidendy w wysokości 100 mln zł, czyli 0,50 zł za akcję. Druga rata przypada na 16 listopada br. Jeszcze tego dnia KGHM ma przedstawić swoje wyniki finansowe za I półrocze br. Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź 21 czerwca 2017 r. podjęło uchwałę o wypłacie 200 mln zł

Górnictwo: KGHM będzie inwestować przede wszystkim w Polsce

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że KGHM Polska Miedź będzie inwestować przede wszystkim w Polsce, na miejscu w regionie. Chodzi o nakłady około 10 mld zł w ciągu kilku lat. Szef resortu energii w środę (9 sierpnia) wspólnie z wiceministrem Grzegorzem Tobiszewskim przebywali w Lubinie i Polkowicach, gdzie m.in. w ZG Rudna wizytowali najniżej położony oddział

1502300575 wizyta ministrow kghm ministerstwo energii

Górnictwo: ministrowie energii o przyszłości KGHM

W portalu górniczym nettg.pl informowaliśmy, że w środę (9 sierpnia) KGHM Polska Miedź odwiedzili minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Wizyta rozpoczęła się w siedzibie spółki w Lubinie, a potem szefowie resortu energii zjechali do kopalni Rudna znajdującej się w pobliskich Polkowicach.  Ministrowie spotkali się z zarządem KGHM Polska