kghm

Lista artykułów

1502275491 ministrowie tobiszowski tchorzewski rudna me

Górnictwo: szefowie resortu energii z wizytą w KGHM

Minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Grzegorz Tobiszowski w środę (9 sierpnia) odwiedzili KGHM Polska Miedź. Spółkę wcześniej nadzorowało Ministerstwo Skarbu, które zostało zlikwidowane w tym roku. Teraz piecze sprawuje nad nią resort energii, a bezpośrednio odpowiedzialny jest za nią wiceminister Tobiszowski. Kierownictwo resoru energii swoją wizytę w

Rzeczpospolita: rośnie cena miedzi i wartość KGHM

Akcje KGHM cieszą się coraz większym zainteresowaniem giełdowych inwestorów – pisze wtorkowa (1 sierpnia) Rzeczpospolita. W poniedziałek kurs akcji miedziowej spółki chwilami rósł nawet o 2,6 proc., osiągając wartość 124,9 zł. Jak zaznaczono w publikacji Rz, papiery firmy od kilku tygodni są w trendzie wzrostowym. - Co do zasady, kurs akcji KGHM rośnie wraz z cenami miedzi, a

Gaz: gigantyczna umowa KGHM i PGNiG na 16 lat

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz KGHM Polska Miedź SA zawarły w czwartek (27 lipca) nową umowę ramową na sprzedaż paliwa gazowego. PGNiG będzie dostarczać do 2033 r. gaz ziemny zaazotowany do jednego z największych producentów miedzi na świecie - poinformowało w czwartek po południu biuro prasowe PGNiG. Szacunkowa wartość kontraktów w całym okresie trwania umowy

Górnictwo: nowy wiceprezes w KGHM

Ryszard Jaśkowski został nowym wiceprezesem KGHM Polska Miedź. Decyzję taką podjęła w poniedziałek (24 lipca) rada nadzorcza spółki. Obecnie w skład zarządu miedziowego koncernu wchodzi pięć osób. Na jego czele stoi prezes Radosław Domagalski-Łabędzki. Ponadto zarząd tworzą: Michał Jezioro - wiceprezes ds. rozwoju, Rafał Pawełczak - wiceprezes, Stefan Świątkowski -

Górnictwo: wzrośnie zatrudnienie w centrali KGHM

Firma przekonuje, że zmiany związane są z koniecznością wzmocnienia nadzoru korporacyjnego i poprawą efektywności organizacyjnej grupy - podaje we wtorek (25 lipca) Rzeczpospolita. KGHM Polska Miedź ma nowy regulamin oraz schemat organizacyjny. Ze źródeł Rzeczpospolitej wynika, że w ramach centrali koncernu będzie funkcjonowało ponad 100 komórek organizacyjnych i stanowisk

Giełda: JSW liderem wzrostów

Indeks WIG 20 zakończył poniedziałkową (24 lipca) sesją pod kreską - najmocniejsze spadki zanotowały PZU, Alior Bank i KGHM. Liderem wzrostów była JSW, której kurs osiągnął najwyższy poziom w tym roku. W poniedziałek na zamknięciu WIG 20 spadł o 0,4 proc. do 2.334,7 pkt. Spadki notowała o godz. 17.00 większość europejskich indeksów - niemiecki DAX tracił 0,2 proc.,

Zaslepka

WIG 20 na plusie, liderem wzrostów KGHM

Pierwsza w bieżącym tygodniu sesja na warszawskiej GPW upłynęła pod dyktando kupujących. Wśród blue chipów wzrostem wyróżnił się KGHM, natomiast na szerokim rynku mocno w górę poszła wycena PZ Cormay. Duży spadek zanotował kurs Alumetalu. Na zamknięciu poniedziałkowej sesji, WIG 20 zyskał 0,92 proc. i dotarł do poziomu 2.372 pkt. WIG poszedł w górę o 0,7 proc. do 62.538

1476863797 domagalski radoslaw mr

Prezes KGHM: być może będziemy szukać możliwości sprzedaży w Chinach

Prezes KGHM Polska Miedź SA Radosław Domagalski-Łabędzki nie wykluczył, że jego firma będzie szukać możliwości sprzedaży usług na chińskim rynku. Podkreślił, że Chiny to bardzo ważny partner spółki. - My jako KGHM tradycyjnie jesteśmy zainteresowani rozwojem współpracy polsko-chińskiej, choćby z samego faktu, że rynek chiński jest jednym z najważniejszych naszych