kghm

Lista artykułów

Górnicy górnikom

Blisko 7 tys. l płynu do dezynfekcji rąk oraz ponad 115 tys. jednorazowych saszetek z tym płynem przekazał dotkniętym koronawirusem śląskim kopalniom KGHM Polska Miedź. W ramach akcji "Górnicy górnikom" środki trafią do 12 kopalń trzech spółek węglowych, gdzie choruje blisko 3,9 tys. osób. - Pomoc dla Śląska jest dla nas oczywistym działaniem. Dzielimy się tym, co mamy i co

1587986157 nitrosept kghm

Górnicza spółka przekaże płyn do dezynfekcji szkołom

Ponad 420 l płynu biobójczego i ponad 8,5 tys. saszetek po 3 ml zostanie przekazanych do szkół objętych patronatem KGHM Polska Miedź - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe miedziowego koncernu. Spółka wspiera 8 placówek oświatowych, które aktualnie przygotowują się do organizacji egzaminów maturalnych. KGHM zachęca też ósmoklasistów do zgłaszania się do naboru do

Górnicza spółka pomaga szkołom

Ponad 420 litrów płynu biobójczego Nitrosept i ponad 8,5 tys. saszetek z płynem po 3 ml zostanie przekazanych do ośmiu szkół objętych patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Spółka zachęca też ósmoklasistów do zgłaszania się do naboru do klas patronackich. Jak podkreślono, współpraca ze szkołami Zagłębia Miedziowego jest dla KGHM niezwykle istotna, dlatego dla uczniów i

1587986157 nitrosept kghm

Miliony na walkę z koronawirusem

Spółki KGHM, Węglokoks i Tauron przekazały na walkę z koronawirusem 11,5 mln zł - poinformowało w niedzielę na Twitterze Ministerstwo Aktywów Państwowych. "W ramach akcji MAP dla Polaków KGHM SA przekazał ponad 8 mln zł na pomoc w walce z koronawirusem. Spółka udostępniła też swoje laboratoria do celów badań pod kątem COVID-19 i wdrożyła produkcję płynu dezynfekcyjnego" -

KGHM rekomenduje przekazanie zysku na kapitał zapasowy

- Zarząd KGHM rekomenduje przekazanie zysku za 2019 rok, w kwocie 1.263,9 mln zł, na kapitał zapasowy - poinformowała spółka w komunikacie. Rekomendacja - jak podano - jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych spółki, w kontekście realizowanego programu inwestycyjnego oraz przewidywanej sytuacji na rynku metali. Wniosek zarządu uzyskał pozytywną ocenę rady nadzorczej

KGHM żąda wyjaśnień

Wyniki badań zleconych przez Ministerstwo Zdrowia wykazały obniżoną jakość towaru partii maseczek ochronnych sprowadzonych przez KGHM. Spółka zażądała wyjaśnień od dostawcy. - Na podstawie badania maseczek, którego wyniki przesłał nam resort zdrowia, wykonaliśmy standardową pracę, informując odbiorcę i dostawcę o obniżonej jakości towaru - powiedziała PAP dyrektor

1582100934 szyb l vi kghm

Górnicza spółka chwali się zyskiem

Wysoki zysk netto, na poziomie 690 mln zł, wypracowała w pierwszym kwartale bieżącego roku Grupa Kapitałowa KGHM, przy niekorzystnej sytuacji towarzyszącej pandemii koronawirusa w kraju i na świecie. Utrzymanie produkcji, dobrego poziomu sprzedaży i EBITDA to kolejne osiągnięcia miedziowego giganta w pierwszym kwartale tego roku. W tym czasie udało się również utrzymać w ryzach

W nienormalnych czasach udało się utrzymać produkcję

W nienormalnych czasach (związanych z epidemią COVID-19 - PAP) udało nam się utrzymać produkcję, udało nam się utrzymać sprzedaż, udało nami się utrzymać w ryzach koszty - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński. Zarząd miedziowej spółki zorganizował telekonferencję prasową dzień po opublikowaniu wyników za pierwszy