gzm

Lista artykułów

Od kwietnia defibrylator w każdym autobusie ZTM do lotniska

Na przełomie marca i kwietnia we wszystkich liniach autobusowych na lotnisko pojawią się defibrylatory AED (z ang. Automated External Defibrylator - Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny). Urządzenia przekazano już do Zarządu Transportu Metropolitalnego i po wypełnieniu wszystkich formalności znajdą się w pojazdach. Przypomnijmy, że - jak już pisaliśmy na portalu netTG.pl - W

Popedałują z aktami w sakwie. Rowery dla urzędników

Przetarg na dostawę 230 rowerów elektrycznych ogłosiła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 26 kwietnia 2019 r. Pojazdy trafią do urzędników, policjantów i strażników miejskich z 41 gmin Metropolii. Fabrycznie nowe rowery elektryczne z logotypami Metropolii, które będą serwisowane co najmniej raz do roku w okresie trwania

Wypożyczysz rower w Katowicach, a oddasz w Sosnowcu

Katowice, Chorzów, Sosnowiec oraz Tychy - to pierwsze cztery miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które podpisały porozumienie z firmą Nextbike. W efekcie, od 5 kwietnia, wypożyczając rower w jednym z tych miast, będzie można go oddać w innym. Jak poinformowali przedstawciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii od 5 kwietnia 2019 roku wejdą w życie zmiany w

Już niedługo rowerem po Metropolii

Jeden z największych systemów roweru miejskiego w woj. śląskim ruszył w czwartek,21 marca, z początkiem wiosny, w Chorzowie. Uruchomiony jesienią ub.r. początkowo liczył 15 stacji ze 150 rowerami. Obecnie obejmuje 46 stacji z 460 rowerami, w tym dziecięcymi czy tandemami. To jeden z dwóch największych systemów rowerowych w regionie. W sąsiednich Katowicach, gdzie rowerowy sezon 2018

Elektromobilność: trzeba bić na alarm!

Samorządowcy z części gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii postulują zmianę zapisu ustawy o elektromobilności, zgodnie z którym od 2020 r. większe gminy i powiaty oraz współpracujące z nimi podmioty powinny mieć we flocie użytkowanych pojazdów 10 proc. samochodów elektrycznych. - Trzeba bić na alarm. Postawiliśmy sobie (w ustawie - PAP) warunek wyższy niż dyrektywy

Śląskie: Metropolia rozpoczęła tworzenie kolejnej grupy zakupowej prądu

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) rozpoczęła prace nad stworzeniem grupy zakupowej energii elektrycznej na lata 2020-2021. Metropolia przymierza się również do zakupu gazu w podobnej formule - poinformowali we wtorek przedstawiciele GZM. Aby powstała grupa zakupowa, samorządy zainteresowane wejściem w jej skład muszą podpisać stosowne porozumienia z Metropolią.

1518647701 katowicka bytom googlem

Śląskie: Metropolia rozdzieliła pieniądze - najwięcej dla Bytomia

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia skupiająca 41 miast i gmin regionu rozdzieliła we wtorek, 12 marca, blisko 3,3 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, służącego wspieraniu przedsięwzięć w słabszych gminach i zmniejszaniu różnic w rozwoju poszczególnych członków GZM. Decyzją zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii środki trafią do Bytomia,

Śląskie: dodatkowe pieniądze na walkę ze smogiem

Dodatkowe ponad 40 mln zł przeznaczy w tym roku na działania antysmogowe Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, skupiająca 41 miast i gmin regionu. Decyzję o zwiększeniu w tym celu limitu Metropolitalnego Funduszu Solidarności podjęło we wtorek zgromadzenie GZM. - Przygotowaliśmy nowy regulamin udzielania pomocy finansowej w ramach programu Metropolitalnego Funduszu Solidarności. W