gzm

Lista artykułów

Fundusz Solidarności podzielony

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), skupiająca 41 miast i gmin regionu, podzieliła w piątek ponad 1,6 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, który służy m.in. wspieraniu przedsięwzięć w gminach. Decyzją zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii środki otrzymają Będzin, Bojszowy oraz Tychy. To już trzecia transza środków funduszu w tym roku.

Rozdzielą pieniądze z Metropolitalnego Funduszu Solidarności

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), skupiająca 41 miast i gmin regionu, rozdzieli w piątek, 17 maja,  ponad 1,6 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, który służy m.in. wspieraniu przedsięwzięć w gminach. Decyzją zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii środki otrzymają Będzin, Bojszowy oraz Tychy. Będzie to trzecia transza środków funduszu w

6 tysięcy rowerowych przejazdów między miastami GZM

Minął miesiąc od zintegrowania systemów rowerów miejskich w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od tego momentu dokonano ponad 6 tys. przejazdów rowerami Nextbike. GZM wprowadził zintegrowany system rowerów miejskich od 5 kwietnia. Na początku system objął cztery miasta Katowice, Sosnowiec, Tychy i Chorzów, a od końca kwietnia również w Siemianowicach Śląskich.

1556198582 hala 240419

Metropolia dofinansuje modernizację hali w Halembie

2,5 mln zł na ten cel trafi do miasta z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Podczas ostatniej sesji Zgromadzenia GZM podjęta została uchwała o podziale środków na realizację 82 zadań w 36 gminach metropolii. Jak poinformowali przedstawiciele urzędu miejskiego w Rudzie Śląskiej, w tym roku z funduszu w głównej mierze finansowane będą zadania związane z ograniczaniem niskiej

Szybki transport publiczny konkurencją dla prywatnych samochodów

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), która od 1 stycznia br. przejęła organizację komunikacji miejskiej na swoim terenie, pracuje nad zmianami w sieci połączeń. Propozycje będą powstawały stopniowo dla poszczególnych rejonów Metropolii - w etapach, do końca października 2020 r. Grzegorz Kwitek z zarządu GZM, odpowiedzialny za transport, poinformował we wtorek o

Metropolia chce finansować dodatkowe kursy pociągów

Od czerwca tego roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce zamawiać dodatkowe kursy pociągów Kolei Śląskich na swoim terenie - zapowiedział we wtorek, 16 kwietnia, odpowiedzialny za transport członek zarządu GZM Grzegorz Kwitek. Będzie to początek realizacji założeń tzw. kolei metropolitalnej, na podstawie przedstawionej z końcem stycznia koncepcji przygotowanej przez

1551173633 ap1 autobus k romankiewicz um gliwice

Metrobilet na komunikację miejską i kolej jeszcze w tym roku

- Jeszcze w tym roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zamierza we współpracy z samorządem woj. śląskiego wprowadzić Metrobilet, czyli wspólną taryfę na komunikację miejską i kolej - zapowiedział we wtorek, 16 kwietnia, odpowiedzialny za transport członek zarządu GZM Grzegorz Kwitek. Będzie to następstwo podpisania w październiku ub.r. przez władze regionu i Metropolii

Rowerów miejskich wciąż przybywa

Od poniedziałku, 1 kwietnia, wystartują w województwie śląskim rowery miejskie w Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Częstochowie. Systemy rowerowe w trzech pierwszych miastach, a także w Chorzowie, od najbliższego piątku, 5 kwietnia, zostaną zintegrowane. Oznacza to, że rower będzie można pożyczyć w jednym mieście i oddać w innym, bez dodatkowych opłat. To efekt działania