ekologia

Lista artykułów

WFOŚiGW: Zielone Czeki po raz dwudziesty (GALERIA)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach w 1994 r. ustanowił nagrody finansowe dla dla osób wyróżniających się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego. Otrzymały one nazwę Zielonych Czeków. W tym roku zostaną wręczone po raz dwudziesty.Warto podkreślić, że jest to jedyna w Polsce tego rodzaju nagroda przyznawana

USA: czy BP zapłaci 34 mld USD kary?

Władze stanów Louisiana i Missisippi oraz lokalnych samorządów w tych stanach domagają się od koncernu BP odszkodowań za skutki wycieku ropy z kwietnia 2010 roku. Łącznie domagają się od koncernu 34 mld dolarów, co niemal podwaja już poniesione przez BP koszty katastrofy.

Ekologia: co zrobić by ograniczyć niską emisję?

Aby ograniczyć problem zanieczyszczeń powietrza związanych z tzw. niską emisją potrzeba dużych pieniędzy i zmian w prawie - uważa Andrzej Szczygieł, naczelnik wydziału monitoringu środowiska w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach.O problemie znacznego - zwłaszcza zimą - zanieczyszczenia powietrza w Rybniku (Śląskie) dyskutowali w czwartek (31 stycznia)

Ekologia: dążąc do budownictwa zero-emisyjnego (GALERIA)

W połowie tego roku, na terenie Euro-Centrum w Katowicach ma zostać oddany do użytku tzw. biurowiec pasywny. - To budynek, który na metr kwadratowy zużywać będzie 15 kW energii rocznie (na potrzeby ogrzewania), przy czym przeciętne współczesne budynki zużywają 120 - wyjaśnił Roman Trzaskalik, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, podczas spotkania z

WFOŚiGW: dla samorządów, przemysłu i edukacji (GALERIA)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach to instytucja, której działania są widoczne w całym województwie śląskim. Fundusz kierowany przez prezes Gabrielę Lenartowicz jest zaangażowany w wiele różnych inicjatyw, które są organizowane zarówno na rzecz samorządów, świata biznesu a także szeroko pojętej

Opolskie: część gmin stawki za wywóz śmieci ustali w styczniu

Część gmin na Opolszczyźnie, w oczekiwaniu na zapowiadane zmiany ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zdecydowała, że ustali stawki opłat za wywóz śmieci w styczniu. Decyzję taką podjęły m.in. Opole, Krapkowice i Brzeg.W listopadzie władze Opola zapowiadały, że chcą naliczać opłatę śmieciową od metra kw. powierzchni. Według wyliczonej stawki

WFOŚIGW: wsparcie dla kampanii informacyjnych w sprawie śmieci

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zamierza wspomóc gminy regionu w finansowaniu kampanii informacyjno-edukacyjnych, dotyczących wchodzących w życie w połowie przyszłego roku zmian w zasadach gospodarowania odpadami.Chodzi o przejęcie przez gminę odpowiedzialności za wywóz i zagospodarowanie śmieci. Samorządowcy spodziewają

Zaslepka

Śląskie: BOŚ obsłuży program Dom Energetyczny

Bank Ochrony Środowiska obsłuży w najbliższych dwóch latach program "Dom energetyczny", w ramach którego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył 3 mln zł na wsparcie budowy niskoenergetycznych domów.Pilotażowy program - pierwszy taki w Polsce - ruszył w 2011 r. Fundusz zdecydował o jego kontynuacji i