ekologia

Lista artykułów

Eko: niech się święci dzień matki Ziemi! (GALERIA)

22 kwietnia, przypada Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (International Mother Earth Day). Z tej okazji w województwie śląskim będzie „na zielono".

Katowice: dzieci piszą listy, by Ziemia była czystsza (WIDEO)

W kwietniu dzieci i młodzież w setkach polskich szkół napiszą listy, w których będą przekonywać dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań proekologicznych. Wszystko to w ramach akcji "Listy dla Ziemi", zainaugurowanej przez fundację ekologiczną Arka w Katowicach 18 kwietnia.- W naszym województwie w akcję zaangażowało się

1365768226 ruda

Ruda Śląska: (za)kupiony teren oznaczony

Blisko setkę kolorowych chorągiewek z hasłami: „kupa wstydu", „kupa nieodpowiedzialności", „kupa lenistwa" rozmieścili w parku im. Kozioła w dzielnicy Ruda uczniowie Szkoły Podstawowej nr 41. Dzisiejszy happening to jeden ze sposobów Rudy Śląskiej na walkę z psimi kupami.Kolorowymi chorągiewkami uczniowie zaznaczali miejsca, w których

Prawo: czeka nas śmieciowa (r)ewolucja

W ubiegłym tygodniu poza przedświąteczną gorączką wielu z nas sen z powiek spędzały formalności związane ze śmieciową deklaracją. Mieliśmy w niej przedstawić, jak od 1 lipca br. będziemy chcieli pozbywać się naszych odpadów – segregując je lub nie – oraz ile osób w naszym domostwie będzie „produkować" śmieci. Te czynniki będą bowiem

Radzionków: przedszkolaków rady na odpady (GALERIA)

Jeśli chcemy, aby nasze społeczeństwo rozumnie podchodziło do problematyki segregacji odpadów, edukację ekologiczną należy zacząć już w wieku przedszkolnym. Program taki realizuje od siedmiu lat Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia w Radzionkowie. Z wielu organizowanych akcji największe zainteresowanie towarzyszy Przedszkolnemu

Inwestycje: 800 milionów na poprawę jakości powietrza

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wojewódzkimi oddziałami przeznaczy 800 mln zł na inwestycje związane z poprawą jakości powietrza w polskich miastach - poinformowała w czwartek, 28 lutego, prezes Funduszu Małgorzata Skucha.Prezes NFOŚiGW poinformowała na konferencji prasowej, że wspólny program narodowego i wojewódzkich funduszy

Budownictwo: WFOŚiGW zachęca do sięgania po środki (GALERIA)

Zgodnie z unijną dyrektywą, od początku 2021 roku wszystkie oddawane do użytkowania nowo wybudowane obiekty w krajach Unii Europejskiej będą musiały być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Natomiast już od 2019 roku obowiązek minimalizacji zużycia energii dotyczyć będzie nowych budynków użyteczności publicznej oraz będących własnością władz publicznych -

WFOŚiGW: akcje na jubileusz (GALERIA)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił konkurs na realizację akcji, które mają promować poprawę stanu środowiska naturalnego w regionie na przestrzeni minionych 20 lat. Warto przy tym zaznaczyć, że Fundusz w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia. W tym okresie wsparł mnóstwo różnego akcji oraz nagrodził