bytom

Lista artykułów

Jastrzębie: obchody bez wicepremiera Pawlaka

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal górniczy nettg.pl wicepremier Waldemar Pawlak nie weźmie udziału w dzisiejszych uroczystościach związanych z 32. rocznicą podpisania porozumień jastrzębskich.Zgodnie z programem wizyty premier po porannej wizycie w bytomskiej dzielnicy Karb miał się udać do Jastrzębia, aby wziąć udział w mszy świętej i uroczystościach

Bytom Karb: raport po roku

W rok po katastrofie budowlanej w bytomskim Karbiu, pod którym eksploatację prowadziła kopalnia Bobrek-Centrum, Kompania Węglowa podsumowuje akcję pomocy dla mieszkańców dzielnicy. Dotąd wyburzono 20 budynków, przekwaterowano 253 rodziny, a lokatorom wypłacono ponad 5,5 mln zł odszkodowań.Do 29 sierpnia 2012 roku, zgodnie z decyzją Państwowego Inspektora Nadzoru

Bytom: podwyżki dla pracowników oświaty

Od 1 września 10-proc. podwyżki wynagrodzeń otrzymają pracownicy obsługi i administracji z bytomskich szkół – poinformował Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność.- To pierwsza od pięciu lat podwyżka płac dla tej grupy pracowników oświaty – zaznaczono w nadesłanym do portalu górniczego nettg.pl

Bobrek-Centrum: piknik dla bezpieczeństwa (GALERIA)

Prawie 700 osób bawiło się w sobotę 25 sierpnia w Zielonej koło Kalet na pikniku zorganizowanym przez kopalnię Bobrek-Centrum. Nie świetna zabawa na świeżym powietrzu była jednak w przypadku tej imprezy najważniejsza, ale promowanie zasad bezpiecznej pracy.- Piknik jest także okazją do nagrodzenia laureatów I etapu konkursu Pracuję bezpiecznie 2012 – tłumaczył w

Zaslepka

Bytom: wkrótce otwarcie ostatniego odcinka obwodnicy

Na piątkowy (24 sierpnia) wieczór zaplanowano otwarcie trzeciego - ostatniego - odcinka obwodnicy Bytomia. Inwestycja bezkolizyjnie łączy istniejące już fragmenty obwodnicy Bytomia z wylotem tranzytowej drogi nr 88 na Gliwice i Wrocław.Wcześniej, na godz. 16, zaplanowano prezentację nowej obwodnicy mieszkańcom. W ramach dnia otwartego w rejonie skrzyżowania ul. Miechowickiej i

Bytom: tłok w wyścigu do fotela prezydenta

16 września bytomianie będą wybierać nowego prezydenta oraz nową radę miejską. Poprzedniego – Piotra Koja – oraz radnych odwołali referendalnie 18 czerwca. Teraz do przejęcia po nim schedy gotowych jest jedenastu kandydatów!

Bytom: kto zawalczy o fotel prezydenta?

Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydaci na prezydenta miasta Bytom mogą być zgłaszani Miejskiej Komisji Wyborczej do północy 22 sierpnia.- Dotychczas, u komisarza Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytomiu, zarejestrowało się już jedenaście komitetów - poinformował portal górniczy nettg.pl Arkadiusz Janocha z Kancelarii Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej.Są to:Komitet

Bytom: mieszkańcy Karbia w nowych mieszkaniach

Większość z 215 rodzin poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Karbiu otrzymała już lokale zamienne. Na swoje lokum czeka jeszcze 66 rodzin. Dla nich modernizowane i budowane są mieszkania przy ul. Zielnej i Karpackiej w Szombierkach, ale również poszukiwane w zasobach mieszkaniowych gminy - poinformował portal górniczy nettg.pl bytomski magistrat. Budynki24,5 mln zł od