bytom

Lista artykułów

Bytom: miasto nagrodzi za projekty społeczne

Nagrody po 10 tys. zł przewiduje samorząd Bytomia dla autorów najlepszych pomysłów na innowacyjne projekty społeczne dla miasta - w 10 kategoriach. Pomysły te powinny odnosić się do ram dla funduszy unijnych i zawierać m.in. wycenę i harmonogram działań. Jak poinformowało w czwartek, 8 marca, biuro prasowe bytomskiego urzędu miasta, termin składania pomysłów na udostępnionych

Bytom: staże i szkolenia zawodowe dla bezrobotnych

Ponad 4 mln zł dotacji na walkę z bezrobociem pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu - trafią na dwa projekty realizowane w ramach tzw. Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). Za te pieniądze kilkaset osób będzie mogło wziąć udział w stażach i szkoleniach zawodowych. To kolejne inicjatywy, dotyczące społecznej rewitalizacji Bytomia, który - jako miasto szczególnie dotknięte

Metropolia GZM: Bytom dzięki wsparciu przebuduje drogi

Samorząd Bytomia otrzymał najwyższe wsparcie z Funduszu Solidarności, rozdysponowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (GZM). W czwartek, 22 lutego, miasto podało, że przy wsparciu 10 mln zł z tego źródła przebuduje m.in. odcinki ważnych w regionie dróg. Fundusz Solidarności ma wspierać inwestycje najsłabszych gmin Metropolii, zmniejszając różnice w rozwoju

Bytom: nowe przestrzenie w Rozbarku i Żabich Dołach

Za blisko 15 mln zł, przy unijnym wsparciu, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu stworzy jeszcze w tym roku nowe przestrzenie publiczne w dzielnicy Rozbark i odnowi teren przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły. O koncepcjach nowego urządzenia części ulic, placów i skwerów Rozbarku oraz uporządkowania i uatrakcyjnienia chętnie odwiedzanych przez spacerowiczów,

Bytom: już siedem inwestycji z unijnym dofinansowaniem

Już siedem bytomskich projektów zakwalifikowało się do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Ich łączna wartość to 32,4 mln zł, a kwota dofinansowania zbliża się do 26,8 mln zł. Bytom, jako miasto szczególnie dotknięte problemami społecznymi i infrastrukturalnymi, ma zapewnione 100 mln euro do wykorzystania w

Górnictwo: Węglokoks Kraj świętował jubileusz kopalni Bobrek

Kolumną przy dźwiękach orkiestry dętej przemaszerowali górnicy kopalni Bobrek ulicą Konstytucji w Bytomiu do kościoła pw. Dobrego Pastrza na mszę św. barbórkową, którą odprawił ordynariusz diecezji gliwickiej bp. Jan Kopiec. Biskup poświęcił dwie tablice, które spółka Węglokoks Kraj wmuruje w ściany cechowni bytomskiej kopalni z okazji jubileuszu 110 lat jej istnienia. W

1328799400 fortum siedziba fortum

Fortum: w bytomskiej elektrociepłowni ruszyła budowa pompowni

W należącej do koncernu Fortum Elektrociepłowni Miechowice w Bytomiu za ok. 10 mln zł ruszyła budowa pompowni, która będzie istotnym elementem systemu grzewczego dla Bytomia i Zabrza. Trwa również budowa magistrali ciepłowniczej łączącej oba miasta. Warte w sumie ok. 60 mln zł przedsięwzięcie jest obecnie największą inwestycją sieciową Fortum w Polsce. Zgodnie z harmonogramem,

Bytom: wyłoniono wykonawcę przebudowy ul. Katowickiej

Samorządowa spółka Tramwaje Śląskie i samorząd Bytomia wyłoniły we wspólnym przetargu wykonawcę przebudowy jednej z bardziej zniszczonych ulic w śródmieściu tego miasta, ul. Katowickiej. Wiedzie nią odcinek głównej trasy tramwajów w kierunku Katowic. Modernizacja i rozbudowa do dwóch torów tamtejszej linii tramwajowej to jedna z części wartego ok. 885 mln zł unijnego