bogdanka

Lista artykułów

Górnictwo: będą podwyżki w Bogdance

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanki w środę, 28 lutego, zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie poziomu wynagrodzeń w 2018 r. - poinformowały portal nettg.pl służby prasowe spółki.  Strony uzgodniły, że od 1 marca br. nastąpi 5-proc. wzrost stawek osobistego zaszeregowania pracowników. Ponadto do końca marca zostanie wypłacona jednorazowa premia motywacyjna

Giełda: Bogdanka wciąż traci, australijski inwestor w górę

Notowania giełdowe spółki LW Bogdanka na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych tracą bez przerwy od chwili odwołania poprzedniego prezesa w połowie lutego. Spadki sumują się już do prawie 22 proc.  Od połowy lutego trwa spektakularna przecena akcji podlubelskiej kopalni Bogdanka, która na sesji GPW w poniedziałek 26 lutego, zniżkowałą o 5,8 proc.  Przypomnijmy, że Rada

Górnictwo: Bogdanka szuka prezesa

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanki ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na prezesa spółki. Jak informowaliśmy w portalu nettg.pl, 16 lutego odwołany został Krzysztof Szlaga, który kierował spółką od kwietnia 2016 r. Tego samego dnia wszczęto postępowania mające na celu wybór nowego szefa firmy. Obecnie obowiązki prezesa pełni wiceprezes ds. produkcji Sławomir

Kadry: zmiany w zarządzie Bogdanki

Jak informowaliśmy w portalu nettg.pl, Krzysztof Szlaga w piątek, 16 lutego, został odwołany ze stanowiska prezesa Lubelskiego Węgla Bogdanki. Do czasu powołania nowego prezesa funkcję tę będzie pełnił Sławomir Karlikowski, obecny wiceprezes ds. produkcji, pełniący równocześnie funkcję kierownika ruchu zakładu górniczego - poinformowały służby prasowe lubelskiej spółki. 

Górnictwo: Bogdanka bez prezesa, Krzysztof Szlaga odwołany

Krzysztof Szlaga nie jest już prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanki. Ze stanowiska został odwołany w piątek, 16 lutego. Decyzję taką podjęła rada nadzorcza spółki. Szlaga szefował Lubelskiemu Węglowi od 1 kwietnia 2016 r. Ze spółką był związany od 2013 r. Wówczas był wiceprezesem zarządu ds. zakupów i inwestycji. - Praca w Bogdance to bardzo ważny okres mojego zawodowego

Bogdanka: sąd zarejestrował nowy statut lubelskiej spółki

Sąd Rejonowy w Lubinie z siedzibą w Świdniku w VI Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o dokonaniu rejestracji nowej treści statutu spółki Lubelski Węgiel Bogdanka - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym we wtorek, 30 stycznia. Nowy statut Bogdanki zredagowano w związku z wejściem lubelskiej kopalni do struktur grupy energetycznej Enea.

1492849374 szlaga lwb

Przed nami dobre perspektywy

- Choć jesteśmy najbardziej efektywną kopalnią w Polsce, stale pracujemy nad efektywnością i kontrolą kosztów, by być firmą konkurencyjną w każdych warunkach rynkowych - stwierdza w rozmowie z Trybuną Górniczą KRZYSZTOF SZLAGA, prezes LW Bogdanka.  Jakie istotne zmiany miały miejsce w ubiegłym roku w Bogdance? Rok 2017 obfitował w ważne dla naszej Spółki wydarzenia i

1510037840 wegiel elektrownia energaostroleka pl

Energetyka: Energa stawia na węgiel z PGG?

- Należąca do koncernu Energa elektrownia w Ostrołęce już ponad połowę węgla pozyskuje ze Śląska. Głównym dostawcą jest Polska Grupa Górnicza – pisze w poniedziałek, 15 stycznia Rzeczpospolita. Jak już informowaliśmy w portalu nettg.pl, aneks do umowy z PGG zwiększający wolumen dostaw podpisano 10 stycznia na okres do końca 2030 r. z możliwością przedłużenia warunków.