Bogdanka: budowa największej elektrowni za dwa lata
- Budowa elektrowni napędzanej gazem pochodzącym ze zgazowania węgla, która będzie zlokalizowana niedaleko kopalni Bogdanka, powinna się rozpocząć w roku 2020 - powiedział w środę, 21 listopada, w Radiu Wnet minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Przekonany jestem, że działania związane z przygotowaniem (inwestycji - PAP) w przyszłym roku nabiorą takiego tempa, że w roku 2020