bogdanka

Lista artykułów

1520934605 bogdanka dol wyrobisko lwb 010 m

Kopalnia rozwija się wszerz

Wielkie ściany, wielkie kombajny, wielkie rekordy. Wydawałoby się, że tak właśnie wyglądać będzie przyszłość Bogdanki. Otóż nic bardziej mylnego. – Nie nastawiamy się na rekordy i kupowanie kombajnów kolosów. Nie mamy też zamiaru schodzić niżej z wydobyciem. Będziemy za to podążać w kierunku automatyzacji procesów technologicznych – zapewnia Łukasz Herezy, dyrektor

1520934602 bogdanka dol wyrobisko lwb 007 m

Spółka zapowiada wzrost produkcji węgla

Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił w czwartek, 14 października, wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za dziewięć miesięcy br. Spółka zaktualizowała także swój cel produkcyjny na ten rok. Spółka w tym okresie osiągnęła 1 668,5 mln zł przychodów oraz 164,8 mln zł zysku netto. EBITDA wyniosła 538,3 mln zł, a EBIT 212,8 mln zł. Jak podano, produkcja węgla handlowego w

Węgiel limitowany, czyli ograniczenia sprzedaży za gotówkę w PGG

Niższe temperatury zwiastują początek sezonu grzewczego. To przekłada się automatycznie na zwiększony ruch przy bramach kopalń, gdzie można nabyć węgiel. Z powodu bardzo dużego zainteresowania tą formą zakupu Polska Grupa Górnicza wprowadziła limity w sprzedaży paliwa za gotówkę. Spółka szacuje, że w tym roku sprzeda ok. 24 mln t. Sytuacja na rynku sprawiła, że węgiel

Bogdanka chce iść w kierunku autonomicznych ścian

- Sukcesywnie rozwijamy technologię ścianową. Chcemy iść w kierunku autonomicznych ścian kombajnowych – powiedział portalowi netTG.pl. Prezes Lubelskiego Węgla Artur Wasil. Przypomnijmy, że w Polu Stefanów lubelskiej kopalni latem 2020 r. uruchomiono najdłuższą ścianę na świecie. Ściana 1/VIII/391 znajduje się na głębokości od 895 m do 1015 m, a jej wybieg ma 7 km. Prezes

Bogdanka wypracowała w II kwartale 41 mln zł zysku

Skonsolidowany zysk netto Bogdanki w drugim kwartale 2021 roku wyniósł 41,05 mln zł wobec 3 mln zł zysku przed rokiem - podała spółka w raporcie. W całym pierwszym półroczu Bogdanka miała ok. 91,4 mln zł zysku netto wobec szacowanych wcześniej 92 mln zł zysku netto. Skonsolidowana EBITDA Bogdanki w II kwartale wyniosła 159,6 mln zł (wzrost o 85 proc. rdr), a EBIT wyniósł 51,7

Prezes Bogdanki zdradza plany na przyszłość

- Chcemy produkować węgiel tak długo, jak będzie potrzebny - zadeklarował podczas 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu prezes Bogdanki Artur Wasil. Potwierdził, że kopalnia zamierza rozpoznawać także złoża węgla semi-koksowego i koksowego oraz inwestować w inne obszary. - Nasz model ma opierać się na prostym założeniu: produkujemy węgiel tak długo jest to możliwe; chcemy na nim

Górnicy żądają podwyżek

Związki zawodowe w LW Bogdance żądają pilnego rozpoczęcia rozmów w sprawie podwyżek. Pod pismem podpisali się szefowie czterech kopalnianych organizacji: ZZ Górników w Polsce, NSZZ Solidarność, ZZ Kadra i ZZ Przeróbka. Autorzy pisma podkreślają, że podstawą ich wystąpienia jest sytuacja społeczna w zakładze i dynamicznie zmieniająca się sytuacja makroekonomiczna ze

Przyszłość wiążemy z koksowym

- Wracamy do poziomu sprzedaży sprzed pandemii, to cieszy, niemniej nadal ostrożnie patrzymy w przyszłość. Wstępne wyniki finansowe za I półrocze są dla Bogdanki dobre, a patrząc na trudny 2020 r. możemy powiedzieć, że wracamy na dobre tory - mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie ARTUR WASIL, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka. Po kilkumiesięcznych rozmowach