bogdanka

Lista artykułów

Węglowa spółka przedłużyła umowę na dostawy węgla

Lubelski Węgiel Bogdanka w poniedziałek, 29 listopada, podpisał aneks do umowy z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy. Kontrakt dotyczy wieloletnich dostaw węgla energetycznego. „W wyniku zawarcia aneksu ustalona została cena dostaw w 2022 r. i wydłużony zostaje okres obowiązywania Umowy do dnia 31.12.2027 r.” - czytamy w raporcie bieżącym opublikowanym w poniedziałek przez

1637834048 wegiel chwalowice pgg

Opłacalność energii z węgla to sytuacja chwilowa - mówi prezes Enei

- Obecna, nadzwyczajna opłacalność produkcji energii elektrycznej z węgla to sytuacja tymczasowa, bez odejścia od węgla Enea nie znajdzie finansowania na projekty OZE - oświadczył w piątek prezes spółki Paweł Szczeszek. Jak podkreślił podczas konferencji wynikowej Szczeszek, obecna sytuacji na rynku energii, w której wytwarzanie z węgla jest opłacalne, nie zmienia

W minionym roku strata, teraz sowity zysk

W trzecim kwartale 2021 roku LW Bogdanka wypracowała prawie 73,4 mln zł zysku netto, wobec 1,8 mln zł starty w analogicznym okresie minionego roku. Produkcja węgla handlowego wyniosła 2,56 mln t i była większa o 38,8 proc. niż w trzecim kwartale minionego roku. Jeśli chodzi o produkcję węgla handlowego w ciągu trzech kwartałów 2021 roku, to wyniosła ona 7,503 mln t, czyli o 1,965

Barbórka na wiosnę?

W portalu netTG.pl na bieżąco informujemy, o imprezach barbórkowych, które z powodu pandemii nie dojdą do skutku. Jak się dowiedzieliśmy, uroczystości z okazji Dnia Górnika zostały także odwołane w Lubelskim Węglu Bogdance. - Uroczystości nie odbędą się w najbliższym czasie. Planujemy jednak zorganizować je wiosną – w marcu lub w kwietniu. Wszystko oczywiście będzie jednak

Górnicy chcą podwyżek

Galopująca inflacja oraz gwałtownie rosnące koszty utrzymania sprawiły, że o dodatkowe pieniądze dopominają się pracownicy spółek węglowych. Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej chcą, aby pracownicy spółki jeszcze w tym roku otrzymali dodatkowe jednorazowe świadczenia, a w LW Bogdanka jeden z postulatów to 15-proc. wzrost wynagrodzenia. Przedstawiciele największych związków

1632816231 2

Górnicy chcą podwyżek. Czy to zagrożenie dla stabilności spółki?

Związki zawodowe z Lubelskiego Węgla Bogdanka zwróciły się z wnioskiem do zarządu spółki o rozpoczęcie negocjacji płacowych. Wśród postulatów znalazła się m.in. propozycja podwyżki średniego przeciętnego wynagrodzenia o 15 proc. do 10,1 tys. zł. W odpowiedzi zarząd spółki napisał, że tak wysoka podwyżka „stanowiłaby zagrożenie dla stabilności spółki, nawet

1520934605 bogdanka dol wyrobisko lwb 010 m

Górniczy związkowcy chcą rozmawiać o podwyżkach

Związki zawodowe z Lubelskiego Węgla Bogdanka zwróciły się z wnioskiem do zarządu spółki o rozpoczęcie negocjacji płacowych. Wśród postulatów jest m.in. wzrost średniego przeciętnego wynagrodzenia o 15 proc. do 10,1 tys. zł. Pismo skierowane do zarządu spółki na początku listopada podpisali szefowie największych związków zawodowych w LW Bogdanka- NSZZ Solidarność,

Pandemia na kopalniach nabrała rozpędu

Wzrost zachorowań związanych z czwartą falą pandemii koronawirusa widać również na kopalniach. Jak zapewniają jednak przedstawiciele spółek węglowych, sytuacja jest stabilna i nie ma wpływu na normalne funkcjonowanie kopalń.  W poniedziałek, 8 listopada, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od kilku to do kilkunastu nowych