bogdanka

Lista artykułów

Umacniamy pozycję rynkową

Rekordowe w historii spółki wydobycie oraz sprzedaż, w połączeniu ze ścisłą kontrolą kosztów, przełożyły się na wypracowanie wyników finansowych istotnie lepszych niż w II kwartale tego roku – mówi Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.- Otoczenie rynkowe w III kwartale tego roku niezmiennie pozostawało dla naszej branży bardzo trudne.

Giełda: spadki nie ominęły właściciela czeskich kopalń

Znów spadki na warszawskiej giełdzie. I tym razem nie ominęły sektora górniczego. Jastrzębska Spółka Węglowa straciła ponad 6 proc. Kurs jednej akcji kształtuje się ona poziomie 27,20 zł. Kto zainwestował w papiery Spółki przed rokiem stracił niestety ponad 50 proc.Jeszcze więcej można było stracić na akcjach największego konkurenta JSW,

Górnictwo: nagrody dla KGHM, Bogdanki i Famuru

KGHM Polska Miedź znalazł się w gronie firm, które otrzymały nagrodę „Marka Polskiej Gospodarki". Są one przyznawane dla liderów eksportu w danej branży. W czasie gali, która odbyła się w poniedziałek (27 października) wręczono także nagrody „Orzeł Eksportu" oraz „Dobra Firma". Tym ostatnim wyróżnieniem, które

Energetyka: Bogdanka przerywa modernizację EC

O rezygnacji z realizacji planowanej inwestycji - „Modernizacja i rozbudowa ciepłowni w Bogdance na elektrociepłownię ze skojarzoną produkcją energii cieplnej i elektrycznej" - zakomunikował w środę (15 października) LW Bogdanka.

Bogdanka: będzie rozmowa ze związkami nt. deputatów

Zarząd LW Bogdanka uważa, że spółki górnicze nie powinny ponosić kosztu deputatów węglowych dla emerytów; będzie szukać rozwiązania i rozmawiać w tej sprawie ze związkami zawodowymi.

Górnictwo: rekordowy III kwartał w Bogdance

Lubelski Węgiel Bogdanka SA zanotował w III kwartale 2014 roku produkcję węgla handlowego na rekordowo wysokim poziomie 2,38 mln ton, czyli o 10,2 proc. wyższym niż w tym samym okresie rok wcześniej (2,16 mln ton) oraz o 17,8 proc. wyższym od osiągniętego w II kwartale tego roku (2,02 mln ton).

Górnictwo: Bogdanka występuje ponownie...

Spółka LW Bogdanka zwróciła się do Ministerstwa Środowiska o ponowne rozpatrzenie wniosku o koncesję wydobywczą na obszar K-6-7. przypomnijmy, że 8 września spółka otrzymała informację o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o koncesję wydobywczą na obszarze K-6-7.

Górnictwo: zła koniunktura omija Bogdankę...

Węgiel energetyczny zacznie drożeć w przyszłym roku. Wzrosty nie będą jednak duże, ponieważ jego zapasy na polskim rynku sięgają 8 mln ton. Mimo wciąż złej koniunktury w branży LW Bogdanka zwiększa wydobycie, gdyż – w przeciwieństwie do konkurencji – nie ma problemu ze sprzedażą węgla.