bezpieczeństwo

Lista artykułów

Bezpieczeństwo: górnicy dzwonią i piszą do WUG

Od 2011 r. w Wyższym Urzędzie Górniczym działa górniczy telefon zaufania, czynny całą dobę we wszystkie dni tygodnia, nie wyłączając świąt. Prośby o interwencję nadzoru górniczego w sytuacjach niebezpiecznych, występujących w zakładach górniczych, docierają do WUG nie tylko telefonicznie, a także w formie pisemnej – pocztą e-mailową i

Śląsk (na razie) nad wodą

Roczne odwadnianie nieczynnych wyrobisk kopalń kosztuje ponad 200 mln zł wykazała Najwyższa Izba Kontroli. W raporcie, o którym pisaliśmy w poprzednim wydaniu Trybuny Górniczej, stwierdzono także, że organizacja i sposób prowadzenia tych działań utrudnia ograniczenie kosztów. Czy na odwadnianiu kopalń można zatem zaoszczędzić, a może możliwe jest

Górnictwo: efekty projektu na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Projekty nowych regulacji prawnych, katalog dobrych praktyk oraz praktyczne rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa w górnictwie - to niektóre efekty realizowanego od pięciu lat największego projektu badawczego w tej dziedzinie. W tym roku kończy się jego realizacja.- Spodziewamy się, że w perspektywie kilku kolejnych lat projekt przyniesie wymierne efekty m.in. w

Jeden z najlepszych w historii górnictwa

Rok 2015 zapisze się w historii polskiego górnictwa jako jeden z najlepszych od 60 lat. Niemal we wszystkich kopalniach zmniejszyła się liczba wypadków w porównaniu z rokiem ubiegłym, a wypadkowość ogólna maleje od kilku lat o 5 proc. rocznie - podkreśla prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura.Choć końcówka roku przyniosła niestety

1448457781 strefa sztygara jsw

Górnictwo: Strefa sztygara inspiruje i jest wzorem dla innych

Uruchomiona w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w styczniu 2014 r. pierwsza w polskim górnictwie internetowa platforma szkoleniowo-edukacyjna „Strefa sztygara i nie tylko” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko wśród pracowników spółki, ale również instytucji i uczelni wyższych - poinformowało portal góniczy nettg.pl

Bezpieczeńśtwo: spotkanie nadzoru i przedsiębiorców górniczych

We wtorek (24 listopada) w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe z przedsiębiorcami oraz kierownictwem ruchu otworowych zakładów górniczych i zakładów wykonujących roboty geologiczne - informuje WUG.W trakcie narady omówiono zmiany wprowadzane zgodnie z ustawą z 5 sierpnia 2015 r. o zmianie

1447739375 wizyta chiny wug

Górnictwo: chińska delegacja w WUG

Delegacja Chińskiej Państwowej Administracji Bezpieczeństwa Pracy (SAWS) oraz Chińskiej Państwowej Administracji Bezpieczeństwa w Kopalniach Węgla (SACMS) gościła w niedzielę (15 listopada) w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach – poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy WUG.Stronie polskiej w czasie spotkania przewodniczył

Przepisy są takie same dla wszystkich

- Wkrótce zakończy się realizacja strategicznego projektu badawczego pt. Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach, który był realizowany od 2010 roku z inicjatywy prezesa WUG. Wyniki kilkunastu tematów badawczych zmienią polskie górnictwo - stwierdził w rozmowie z Trybuną Górniczą MIROSŁAW KOZIURA, prezes Wyższego Urzędu