Szukana fraza: %

Lista artykułów

Znamy wyniki referendum w JSW. Jak zadecydowała załoga?

W zakończonym 13 lutego referendum pracownicy JSW opowiedzieli się za przyjęciem Porozumienia zawieszającego - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa. Za porozumieniem opowiedziało się - 97,24 proc. głosujących, przeciwko było - 2,76 proc. Jak informuje spółka, udział w głosowaniu wzięło 16 203 pracowników JSW. Decyzja ta otwiera drogę do podpisania Porozumienia i

1770969654 szachy

Pracuje w ruchu Ziemowit, jest sędzią szachowym

Paweł Kwaśniewski jest zatrudniony w Dziale Techniki Strzałowej Ruchu Ziemowit KWK Piast-Ziemowit. Jest też sędzią szachowym, wiceprezesem Klubu Szachowego Górnik Lędziny oraz od września 2025 roku wiceprezes Śląskiego Związku Szachowego. Został sekretarzem Komitetu Organizacyjnego Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach 2026, które odbędą się w Katowicach - poinformowała

W styczniu koszyk produktów codziennego użytku podrożał o 3,7 proc.

W styczniu codzienne zakupy zdrożały o 3,7 proc. rdr., tj. o 0,1 punktu procentowego mniej niż w grudniu - wynika z raportu UCE Research i Uniwersytetów WSB Merito. Najbardziej podrożały używki, staniały warzywa i owoce. W ocenie ekspertów w kolejnych miesiącach możliwy jest spadek dynamiki cen. “Ostatni niewielki spadek dynamiki cen wynika m.in. ze stabilizacji cen po Nowym Roku. To

Spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi spadkami głównych indeksów, Dow Jones stracił ponad 600 punktów. Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 1,34 proc. i wyniósł 49.451,98 pkt. S&P 500 na koniec dnia spadł o 1,57 proc. i wyniósł 6.832,76 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 2,04 proc. do 22.597,15 pkt. Indeks spółek o średniej kapitalizacji Russell 2000

1768296911 fiat stellantis

Niedługo powinny pojawić się pierwsze ogłoszenia o pracę do fabryki EMP w Jaworznie

Niedługo powinny pojawić się pierwsze ogłoszenia o pracę w fabryce ElectroMobility Poland w Jaworznie, tzw. polskim hubie motoryzacyjnym, którego rozpoczęcie budowy planuje się jeszcze w 2025 r. - mówiła w czwartek w Sejmie wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Małgorzata Baranowska. Jak oceniła, mogłaby tam znaleźć zatrudnienie m.in. część pracowników

1770913288 podziemiawanias

Ostatni etap działalności KWK Bobrek. Można go zobaczyć na zdjęciach

W sobotę, 14 lutego w Galerii Sprężarkownia w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku przy ul. Mościckiego 3 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Waniasa zatytułowany „Na Bobrku”. Początek o godz. 17:00. Wystawa poświęcona jest kopalni Bobrek oraz społeczności z nią związanej, ludziom, przestrzeni i historii, które przez lata współtworzyły to miejsce i nadal

1734970834 azotypulawy

Trzy dymisje w zarządzie Grupy Azoty, MAP zapowiada dokapitalizowanie spółki

Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała w czwartek trzech członków zarządu: prezesa Andrzeja Skolmowskiego i wiceprezesów Pawła Bielskiego oraz Andrzeja Dawidowskiego. Jednocześnie Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiedziało dokapitalizowanie spółki. Grupa Azoty poinformowała, że po odwołaniu trzech członków zarządu delegowała wiceszefową rady nadzorczej Aleksandrę

1761204852 558921184 136716

Minister energii: PERN nie sprzedaje infrastruktury strategicznej dla państwa

PERN nie sprzedaje infrastruktury, która jest strategiczna dla bezpieczeństwa państwa - zapewnił w czwartek w Sejmie minister energii Miłosz Motyka, odpowiadając na pytania dot. wystawienia do sprzedaży na jednym z portali nieczynnej bazy paliw w Żaganiu. Posłowie PiS pytali, dlaczego podległa ministrowi energii spółka PERN sprzedaje na portalu OLX bazę paliw w Żaganiu. Jak