Szukana fraza: %

Lista artykułów

Urząd Regulacji Energetyki: 20 jednostek kogeneracyjnych wygrało pierwszą w 2026 r. aukcję

20 źródeł kogeneracyjnych wygrało pierwszą w 2026 r. aukcję na wsparcie dla energii elektrycznej wytwarzanej w jednostkach wysokosprawnej kogeneracji - poinformował we wtorek Urząd Regulacji Energetyki. Zwycięskie jednostki zgłosiło 17 wytwórców, w rezultacie aukcji trafi do nich prawie 1,4 mld zł wsparcia na sprzedaż 5,480 TWh energii elektrycznej. Minimalna wysokość premii

Przyroda w górnictwie – kiedy „zielone” jest prawdziwie zielone?

„Zielone” w górnictwie coraz rzadziej oznacza deklarację, a coraz częściej twardy dowód: w danych środowiskowych, w monitoringu, w parametrach wód i gleb, w realnych usługach ekosystemowych. Taki jest sens sesji nr 2 pt.: „Przyroda w górnictwie – Kiedy zielone jest prawdziwie zielone?” podczas XXXV Szkoły Eksploatacji Podziemnej – przygotowanej wspólnie z Uniwersytetem

XXXV Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Transformacja górnictwa to jeden z wiodących tematów

Aż 228 referatów, 10 posterów, 2 panele dyskusyjne, 19 sesji tematycznych, XI Cyberpoligon ISAC SIG i blisko 600 uczestników – tak wygląda bilans otwarcia XXXV Jubileuszowej Szkoły Eksploatacji Podziemnej. W poniedziałek, 23 lutego, branża surowcowa spotka się w Krakowie już po raz 35., a tegoroczny przekaz jest jednoznaczny: transformacja nie może być prowadzona wyłącznie „pod

Rozmowa netTG.pl - odcinek 2 - Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach

O sytuacji na rynku pracy województwa śląskiego i m.in. o tym jaki wpływ na niego będzie mieć kurczące się w naszym regionie górnictwo rozmawialiśmy z Grzegorzem Sikorskim, dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Kanadyjczycy przekonują Polskę do ich technologii dla drugiej elektrowni jądrowej

Kanadyjski rząd przekonuje Polskę do wyboru technologii Candu dla drugiej polskiej elektrowni jądrowej. Rząd w Ottawie deklaruje pełne wsparcie, w tym także narzędzia finansowe - oświadczył minister energii Kanady Tim Hodgson. Jak powiedział we wtorek w Warszawie dziennikarzom Hodgson, podczas wizyty w Polsce spotkał się z ministrami aktywów i energii oraz z pełnomocnikiem rządu

1771332444 umowa

KGHM przedłużył umowę z duńskim producentem kabli. Jej wartość to... 6 miliardów euro

KGHM Polska Miedź odnowiła długoterminową umowę na dostawy miedzi z firmą NKT, jednym z kluczowych europejskich producentów kabli energetycznych. Przedłużenie współpracy gwarantuje stabilny odbiór miedzi produkowanej przez KGHM w Europie i wzmacnia pozycję spółki jako strategicznego dostawcy surowców dla sektora energetycznego. Umowa do 2036 roku jest warta około 6 miliardów

W 2025 r. wzrosła liczba aut ponownie rejestrowanych, a zmalał import samochodów używanych

W 2025 r. na polskim rynku miał miejsce wzrost rejestracji aut używanych; natomiast liczba pierwszych rejestracji aut z importu spadła o 2,8 pkt. proc. rdr. i będzie dalej maleć - wynika z raportu autoDNA. Na rynku wtórnym wzrośnie liczba chińskich samochodów używanych oraz niskoemisyjnych - dodano. Jak wynika z raportu “Rekordziści rynku aut używanych 2025“, w minionym roku

1771329117 narasgzug

Nikogo nie zostawimy bez propozycji pracy. To najważniejsze na ginącym rynku robót górniczych

Prezes Gliwickiego Zakładu Urządzeń Górniczych, Kazimierz Naras, złożył wniosek o upadłość firmy. Czy sytuacja w GZUG to pojedynczy przypadek, czy wypadkowa procesów zachodzących w kurczącym się górnictwo węgla kamiennego? O tym i przyszłości pracowników spółki rozmawiamy z jej prezesem. Ł.W: Wniosek o ogłoszenie upadłości spółki oznacza, że prawie 30 letnia