Szukana fraza: %

Lista artykułów

1772202756 nowak

20 lat temu ratownicy dotarli do Zbigniewa Nowaka, górnika, który pod ziemią spędził 111 godzin

Dokładnie 20 lat temu, w poniedziałek 27 lutego 2006 roku o godzinie 9:27 w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej ratownicy wywieźli na powierzchnię Zbigniewa Nowaka – górnika, który przeżył w szczelinie 80 na 100 cm prawie pięć dni zasypany po tąpnięciu na poziomie 1030 m pod ziemią. Przypomnijmy, akcję ratowniczą sprzed 19 lat w kopalni Halemba cała Polska śledziła z zapartym

Zbudowano pierwszy z 50 nowych tramwajów dla GZM

Pierwszy z ogółem 50 nowych tramwajów dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyprodukował poznański Modertrans - poinformowali w piątek samorządowcy z regionu i przedstawiciele Tramwajów Śląskich. Obecne zamówienia pozwolą wymienić jedną czwartą taboru tego przewoźnika. W lutym ub. roku Tramwaje Śląskie zamówiły 50 nowych pojazdów. To 10 wozów 13-metrowych z

W przyszłym tygodniu na stacjach paliw spodziewane są podwyżki

W przyszłym tygodniu na stacjach paliw należy się spodziewać podwyżek - ocenia portal e-petrol.pl. Jak wskazuje, będzie to efekt wzrostu cen w hurcie. Według danych e-petrol.pl w mijającym tygodniu obserwowane są umiarkowane wzrosty cen hurtowych wszystkich rodzajów paliw, które w przyszłym tygodniu prawdopodobnie przełożą się na ceny na stacjach. W ocenie portalu średnie ceny

1728298459 pkpintercity

PKP Intercity wdrożyło system mający optymalizować zużycie energii

PKP Intercity uruchomiło System Zarządzania Mediami, który ma wspierać optymalizację zużycia energii elektrycznej, gazu i ciepła w obiektach należących do przewoźnika - poinformowała w piątek spółka. W tym roku spółka planuje ogrzewać wagony w całości energią z OZE. Przewoźnik podkreślił, że wdrożenie Systemu Zarządzania Mediami (SZM) pozwala na bieżące i bardziej

1772188000 koleje

Ostatni weekend za 1 zł!

Jeszcze tylko do niedzieli, młodzież może podróżować po województwie śląskim za złotówkę. Co w zasięgu? Wisła, Zakopane, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Rybnik, Racibórz i Chałupki. Tradycyjna oferta regionalnego przewoźnika „Ferie z KŚ” obowiązuje jeszcze do niedzieli. Od 13 lutego do 1 marca dzieci i młodzież w wieku od 4 do 18 lat będą mogły podróżować za

1772202056 bogdanka2

Bogdanka podpisała list intencyjny. Chodzi o odzysk surowców

Podczas tegorocznej edycji Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie, Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Elektrorecykling  podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy projektach związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym oraz odzyskiem surowców. Dokument po stronie Bogdanki podpisał Sławomir Krenczyk, zastępca prezesa zarządu ds. rozwoju, a po stronie Elektrorecykling –

1772183455 konferencji energinn 4

Przyszłość systemu energetycznego i rozwiązania dla miast. Wkrótce kolejny EnergINN

Już 25 i 26 marca Poznań stanie się stolicą debaty o przyszłości polskiej energetyki, wyzwaniach cyberbezpieczeństwa oraz roli nowoczesnych samorządów w procesie transformacji. Enea Operator we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu organizuje kolejną edycję konferencji EnergINN. W tym roku wydarzenie nosi nazwę: #N3XT_EnergINN, a odbędzie się w ramach szczytu

Ostatni dzień pracy zakładu przeróbczego, odejdzie 150 pracowników

Po zakończeniu wydobycia w kopalni ČSM należącej do czeskiej spółki węglowej OKD 31 stycznia  przyszedł czas na zakład mechanicznej przeróbki węgla w kopalni. Od 1968 r. przetwarza i wzbogacał wydobyty surowiec, tak aby uziarnienie i jakość spełniały wymagania klientów. 28 lutego br. będzie ostatnim dniem jego działalności. Z pracy odejdzie 150 zatrudnionych, którym