KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Zaslepka

Kolejny wartościowy społecznie projekt górniczej spółki

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to program edukacyjny realizowany w ramach Akademii KGHM przez organizacje pozarządowe w Zagłębiu Miedziowym. Jak podały służby prasowe miedziowego koncernu, właśnie kończy się jego kolejna edycja. Kolejny rok działań to ponad 300 beneficjentów programu, który odbywa się pod hasłem „Przeciwdziałamy i uczymy”. KGHM już pięć lat

Polska Miedź w pigułce

Górnictwa rud miedzi nie mogło zabraknąć na Szkole Eksploatacji Podziemnej, która odbyła się pod koniec lutego w Krakowie. Raport na temat tego sektora przedstawił – w czasie gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – Jan Zimroz, dyrektor naczelny do spraw górnictwa KGHM Polska Miedź. Miedziowy gigant posiada obecnie siedem obszarów koncesyjnych. Najkrótsza koncesja obowiązuje do

Górnicza spółka skompletowała zarząd

Andrzej Szydło został nowym prezesem KGHM Polska Miedź - poinformował miedziowy koncern w środę, 6 marca, w raporcie bieżącym. Ponadto rada nadzorcza spółki wybrała osoby na stanowiska wiceprezesów. Poza Andrzejem Szydło do zarządu weszli Piotr Stryczek, wiceprezes ds. korporacyjnych, Mirosław Laskowski, wiceprezes ds. produkcji, Zbigniew Bryja, wiceprezes ds. rozwoju oraz Piotr

Pierwsze ruchy w zarządzie górniczej spółki

KGHM Polska Miedź w środę, 6 marca, poinformował w raporcie bieżącym o decyzji Zbigniewa Bryi, który postanowił zrezygnować z delegowania jako członka rady nadzorczej spółki do czasowego wykonywania czynności prezesa i wiceprezesów. Bryja zrezygnował także z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. „Zarząd KGHM Polska Miedź SA informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka