KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Porozumienie w górniczej spółce. Podwyżka i dwie nagrody w marcu

W środę, 28 lutego, w spółce KGHM Zanam zawarto porozumienie płacowe. Porozumienie zakłada m.in. podwyżkę stawek zasadniczych w wysokości 9 proc. od 1 marca br. O efektach środowych rozmów płacowych poinformowali przedstawiciele NSZZ Solidarność działające w KGHM Zanam. Z komunikatu, który opublikowali wynika, że w porozumieniu ustalono: podwyższenie stawek płacy zasadniczej

1708763232 polkowice pompownia kghm

Górnicza spółka walczy z zagrożeniem wodnym

W kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do KGHM Polska Miedź, w trakcie jest oddawanie do użytku kolejnej tzw. Pompowni Głównego Odwadniania, która będzie działać przy szybie SW-4 – podała spółka. Jej zadaniem jest wypompowywanie wody na powierzchnię do zbiorników, a następnie dalej do powierzchniowej sieci rurociągów Zakładu Hydrotechnicznego. Pompownia jest

1707914688 akcja paczek kghm

Szlachetna postawa pracowników górniczej spółki

Akcja wolontariacka KGHM „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” pozwoliła zebrać rekordową kwotę i pomóc dwójce dzieci pracowników z oddziałów KGHM - podały służby prasowe koncernu. Dzięki zbiórce przeprowadzonej w Tłusty Czwartek udało się zebrać blisko 150 tys. zł. Rok wcześniej było to 140 tys. zł, a w 2021 r. 77 tys. zł. Jak podał KGHM, w tym roku blisko 17 tys.

Górnicza spółka szuka prezesa i wiceprezesów

Jak informowaliśmy w portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie, w KGHM Polska Miedź doszło do kadrowego trzęsienia ziemi. W jego efekcie z zarządem spółki we wtorek, 13 lutego, ze stanowiskami pożegnał się dotychczasowy prezes Tomasz Zdzikot oraz wiceprezesi Mateusz Wodejko i Marek Pietrzak. W związku z tym spółka ogłosiła konkurs na stanowiska menedżerskie. Postępowania dotyczą